Американци добијају „оружје“ против ЕУ и Британије: GRANITE Act као одговор на цензуру – „Дани цензуре Американаца су прошли!“

После недавне казне ЕУ од 120 милиона евра за X, сенатор Марко Рубио послао је оштру поруку европским бирократама:

„Ово је напад на амерички народ од стране стране државе. Дани цензуре Американаца на интернету су прошли!“

У том контексту, у америчкој савезној држави Вајоминг предложен је закон под именом GRANITE Act, који би – ако буде усвојен – омогућио становницима и фирмама из Вајоминга да тужe странe државe, регулаторе и органе власти, укључујући оне из ЕУ и Велике Британије, ако процене да су њихова права на слободу говора нарушена.

GRANITE Act има за циљ да онемогући стране законе који – по мишљењу подносилаца – покушавају да ограниче говор у САД, укључујући разне „безбедносне“ или „онлајн садржај безбедан за публику / дезинформације / говор мржње“ норме.

Ако би закон прошао, предвиђа се могућност огромних финансијских обештећења – минимум 10 милиона долара по прекршају, уз могућност тројног увећања, као и заплена имовине страних држава у САД ако је потребно.

Аутори закона га виде као „правно оружје“ против глобалних режима цензуре, у настојању да заштите уставна права Американаца и спрече да стране државе намећу своје законе о цензури платформама и медијима у САД.

Нулта Тачка/Медији

Ne propustite

Džastin Biber je imao 'nervni slom' i 'samoubilačke misli' nakon hapšenja Didija, upozoravaju prijatelji

Džastin Biber je imao ‘nervni slom’ i ‘samoubilačke misli’ nakon hapšenja Didija, upozoravaju prijatelji

Džastin Biber je doživeo „mentalni slom“ i „isključio se iz

Biološko oružje u obliku aerosola?! Čudne „diploidne biomase“ padaju s neba (FOTO)

Mikroskopska analiza uzorka sakupljenog u blizini Vest Palma na Floridi,