BELA KUĆA nadzire društvene mreže uz pomoć alata za PRAĆENJE INTERNETA!
Bela kuća nadzire društvene mreže uz pomoć Datamir-ovog softvera.
Bajdenova administracija se sprema da potpiše ugovor sa Dataminr-om – kompanijom koja se bavi praćenjem društvenih medija.
Ovo je otkriveno u dokumentima koje je objavila Agencija Za Informacione Sisteme Odbrane (DISA).
Ova agencija će kupiti 30. licenci za implementaciju Dataminr-ovog “First Alert V2” alata.
Ovaj alat dizajniran je za prikupljanje 200.000. različitih izvora na internetu, a zatim sastavljanje izveštaja u realnom vremen, za Belu kuću i druge klijente.
Dataminr je popularan alat koji koriste novinske službe koje žele pratiti internet, te je lako uvideti zašto bi to bilo korisno za vladu.
Dataminru koristila je policija u mnogim gradovima za praćenje protesta “Black Lives Matter 2020”.
Tviter i CIA investitorima Dataminru-a
Tviter i CIA-ina firma In-K-Tel – bili su rani investitori u Dataminr, još krajem 2016. Godine, što je dovelo do toga da Tviter ima 5% udela u kompaniji.
Mada, bitno je uzeti u obzir da Tviter tvrdi kako više nema nikakvog udela u ovoj kompaniji.
Osim ova dva investitora, zvanični investitori Dataminr-a trenutno su nekoliko firmi rizičnog kapitala i investicionih banaka poput Goldman Sachs, Stanley Morgan, Credit Suisse, ali i Google Cloud-a.
Pored Bele kuće, drugi klijenti Dataminr-a su Ujedinjene Nacije, dok kompanija sa ponosom ističe svoju ulogu u obezbeđivanju „kritičnih obaveštajnih podataka o letovima“ tokom američkog povlačenja iz Avganistana 2021. godine.
Kompanija kaže da svoje proizvode i usluge prodaje u više od 100 zemalja na šest kontinenata.
Bela Kuća nadzire društvene mreže
Izgleda se još jedna teorija zavere obistinila. Prvo je teorija o porodicama koje kontrolišu svet bila teorija zavere, decenijama u nazad, pa se najednom 2020. zatvorio čitav svet.
Zar to ne govori kako nečije ruke čvrto drže ovu kuglu?
Pa su onda teoretičari zavere, među kojima su bili i mnogi lekari i naučnici tvrdili kako vakcine protiv COVID-a mogu biti štetne po ljude.
To se tvrdilo kao laž, pa su mnogi ljudi gubili licence, slani u ludnicu ili hapšeni, kako bi se kasnije ispostavilo da je zapravo ova tvrdnja bila tačna.
Pa tako i sa frikovima koji misle da ih društvene mreže prate.
Zato kada Vas nek sledeći put nazove teoretičarem zavera, recite mu da Bela Kuća nadzire društvene mreže, i za to postoji evidentiran ugovor.
Pa se vi pitajte
Da li Vi živite u jednoj od tih zemalja u jednom od tih šest kontinenata, i na koji način i u koje svrhe se sakupljaju vaši podaci koje ostavljate na internetu.
Ova vest može biti odličan podsticaj da razmislite na koji način koristite internet i kakve aplikacije.