Bil Gejts: Američki građani „moraju da prihvate digitalni ID do 2028.“ ili će se suočiti sa „isključenjem iz društva“
Globalistički milijarder Bil Gejts upozorio je građane SAD da moraju da prihvate obaveznu novu digitalnu ID tehnologiju najkasnije do 2028. godine – ili će se suočiti sa „isključenjem iz društva“.
Ujedinjene nacije, Fondacija Bila i Melinde Gejts i partneri Rokfelerove fondacije najavili su pokretanje inicijative „50 u 5” kako bi se ubrzalo uvođenje digitalnog ID-a, digitalnih plaćanja i deljenja podataka u 50 zemalja u okviru digitalne javne infrastrukture (DPI) do 2028. godine.
Ako bude uspešna, Gejtsova Digitalna ID platforma će globalističkim vladama i korporacijama dati ovlašćenje da uspostave sisteme društvenih kreditnih bodova koji određuju dozvole za putovanja, naknade za potrošnju i transakcione mogućnosti sa programibilnim novcem.
Ovo bi moglo uključiti praćenje individualnog ugljeničnog otiska, ultra niske emisione zone (ULEZ) i CBDC programiranje koje ima za cilj ograničavanje „manje poželjnih“ kupovina, u skladu sa ciljevima Velikog resetovanja, kako zagovaraju njegove globalističke vođe.
Kroz događaj virtuelnog pokretanja zakazanog za 8. novembar, agenda 50-u-5 je predstavljena kao „kampanja javnog zastupanja koju vodi država“. Do 2028. godine, kampanja ima za cilj da pomogne 50 zemalja u konceptualizaciji, pokretanju i proširenju elemenata njihove digitalne javne infrastrukture, prema zvaničnom saopštenju.
Proglašen kao sredstvo za finansijsku inkluziju, pogodnost, poboljšanu zdravstvenu zaštitu i napredak u zaštiti životne sredine, DPI obuhvata digitalni ID, digitalna plaćanja kao što su digitalne valute Centralne banke (CBDC) i obimnu razmenu podataka, čineći osnovu nadolazećeg tehnokratskog sistema upravljanja.
Zagovornici tvrde da je DPI ključan za učešće na tržištu i društvu, slično usvajanju pasoša za vakcinu, ali u širem obimu.
Deklarisani cilj kampanje 50-u-5 u narednih pet godina je da 50 zemalja osmisli, pokrene i proširi najmanje jednu komponentu svoje digitalne javne infrastrukture na bezbedan, inkluzivan i interoperabilan način.
Kampanja 50-u-5 je saradnja između Bill i Melinda Gates fondacije, Programa Ujedinjenih nacija za razvoj, Alijanse za digitalna javna dobra i Co-Develop.
Co-Develop su osnovali The Rockefeller Foundation, Bill & Melinda Gates Foundation, Nilekani Philanthropies i Omidyar Network.
Alijansa za digitalna javna dobra navodi Gejtsove i Rokfelerove fondacije u svojoj mapi puta koja prikazuje „aktivnosti koje unapređuju digitalna javna dobra“, zajedno sa drugim organizacijama i nekoliko vlada.
„Pametnim gradovima usredsređenim na ljude potrebna je pristupačna, bezbedna i pravedna digitalna javna infrastruktura koja pokreće digitalne usluge i obezbeđuje da svi imaju jednake mogućnosti da u potpunosti učestvuju u građanskom životu“, navodi se u Priručniku Ujedinjenih nacija, o izgradnji i obezbeđenju digitalne javne infrastrukture, jun 2022.
Društveni izveštaj: Priručnik Ujedinjenih nacija o digitalnoj javnoj infrastrukturi kaže da je digitalni ID temelj za DPI, navodeći: „Uopšteno govoreći, postoje tri glavna tipa protokola koji olakšavaju digitalnu javnu infrastrukturu: digitalni identitet, digitalna plaćanja i razmenu podataka“.
Vlasnik Amazona, Džef Bezos želi da ljudi žive u svemirskim stanicama dok bi Planetu Zemlju posećivali samo za vreme odmorahttps://t.co/rjftDFcfQg
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) December 17, 2023
„Ova tri protokola su obično potrebna za većinu transakcija digitalnih usluga kao što su izdavanje dozvola, izdavanje licenci ili obezbeđivanje zapisa koji često zahtevaju validaciju identiteta korisnika, omogućavanje razmene podataka između agencija i korisnika i konačno autorizacija plaćanja na mreži“.
„Davanjem prioriteta ova tri protokola“, UN kažu da „lokalne vlade mogu postaviti scenu za uspešan razvoj čitavog ekosistema digitalnih usluga u skladu sa jedinstvenim potrebama njihove zajednice“.
„Ovaj digitalni identitet određuje kojim proizvodima, uslugama i informacijama možemo da pristupimo – ili, obrnuto, šta je za nas zatvoreno“, napisao je Svetski ekonomski forum, 2018.
Svetski ekonomski forum (WEF) predviđa da digitalni identitet bude povezan sa svime, od finansijskih usluga i zdravstvenih kartona do putovanja, mobilnosti i digitalnog upravljanja — sve su komponente DPI.
Za zagovornike DPI-ja, Indija je sjajan primer kako izgleda uspešno uvođenje, o čemu svedoče ovogodišnji samiti G20 i B20.
Govoreći na samitu B20 u Indiji u avgustu, indijski arhitekta digitalnog identiteta Nandan Nilekani hvalio se kako je Indija usvojila digitalnu javnu infrastrukturu u velikim razmerama i kako druge nacije mogu da slede njihov primer i koriste DPI za sve, od pasoša za vakcine, naplate poreza i plaćanja putarine do prilagođavanja klimi i kretanja ka kružnoj ekonomiji.
Ranije ove godine, Nilekani je govorio o DPI MMF-u, rekavši da su digitalni ID, pametni telefoni i bankovni računi tri „alata Novog sveta“ koja bi svi trebalo da imaju.
S obzirom na to da su se zemlje G20 obavezale na politiku neto nulte emisije ugljen-dioksida do oko 2050. godine, mnoge inicijative DPI su usmerene na postizanje tog cilja, što znači da će biti postavljena ograničenja na ono što možemo da konzumiramo, šta možemo da kupimo i gde možemo da idemo zahvaljujući široko rasprostranjenoj implementaciji digitalnog ID-a i CBDC-a za praćenje, praćenje i kontrolu svakog našeg pokreta u našim 15-minutnim pametnim gradovima.
Kampanja 50 u 5 za ubrzanje uvođenja digitalne javne infrastrukture nije proizašla iz volje ljudi.
Umesto toga, kampanja 50-u-5 je program koji je osmislila koalicija neizabranih globalista iz Gejts fondacije, Ujedinjenih nacija i Rokfeler fondacije koji rade u korak da ubrzaju tehnokratski sistem kontrole putem digitalnog ID-a, digitalnih plaćanja, i masovnog deljenja podataka.
Digital ID & Digital Public Infrastructure (DPI) for vaccine passports, tax collection, toll payments, climate adaption & circular economy: Nandan Nilekani at the B20 India Summit.
Source: https://t.co/fL9CuuKbNb pic.twitter.com/GpGFUTAhTQ— Tim Hinchliffe (@TimHinchliffe) August 29, 2023
Nulta Tačka/TPV