BLER priznaje: Bližimo se kraju dominacije ZAPADA

Bivši britanski premijer Toni Bler je upozorio da se era političke i ekonomske dominacije Zapada bliži kraju zbog ukrajinske krize i uspona Kine kao „druge supersile“ sveta.

U govoru na godišnjem predavanju u Dičliju Bler je, između ostalog, rekao i da zapadne sile moraju povećati svoje izdatke za odbranu kako bi zadržale svoju vojnu nadmoć.

„Kao rezultat Putinovih akcija, ne možemo se osloniti na kinesko rukovodstvo da se ponaša na način koji smatramo racionalnim“, rekao je on, prenosi B 92.

„Nemojte me pogrešno shvatiti. Ne kažem da će Kina pokušati silom da zauzme Tajvan u bliskoj budućnosti. Ali ne možemo da zasnivamo našu politiku na sigurnosti da neće“, rekao je on.

On je istakao da će najveća geopolitička promena ovog veka doći iz Kine, a ne iz Rusije.

„Približavamo se kraju političke i ekonomske dominacije Zapada“, rekao je on.

Nulta Tačka/Sputnik

Ne propustite

Kao u Kini! Američka policija počinje da koristi dronove za "sprečavanje" kriminala

Kao u Kini! Američka policija počinje da koristi dronove za „sprečavanje“ kriminala

Policijska uprava Njujorka pokrenula je novi program koji će koristiti
Hrvatski poslanik: SZO bi trebalo da bude proglašena terorističkom organizacijom 'gorom od Svetskog ekonomskog foruma'

Hrvatski poslanik: SZO bi trebalo da bude proglašena terorističkom organizacijom ‘gorom od Svetskog ekonomskog foruma’

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je „teroristička organizacija“, prema zapanjujućoj javnoj