Visoki funkcioneri Konzervativne stranke u Velikoj Britaniji pokušavaju da ubede bivšeg premijera Borisa Džonsona da se vrati u politiku, usled rekordno niske popularnosti torijevaca, piše list The Sun, pozivajući se na izvore bliske stranačkom vrhu.

„Neki ljudi iz starog Džonsonovog tima su ponovo u kontaktu s njim, šalju poruke, vode razgovore – sve u cilju njegovog povratka“, rekao je jedan od izvora. Dodaje se da i sedište stranke razmatra opcije za njegov povratak na političku scenu. Ovi razgovori intenzivirali su se poslednjih nedelja, kako su ankete pokazale strmoglavi pad podrške Konzervativnoj stranci.

Prema istraživanju renomirane agencije YouGov objavljenom 20. maja, Konzervativna stranka pala je na četvrto mesto po popularnosti među biračima. Prvo mesto zauzela je Reformistička partija Nigele Faraža sa 29% podrške, sledi Laburistička partija sa 22%, dok su Liberalne demokrate treće sa 17%.

Boris Džonson bio je premijer Ujedinjenog Kraljevstva i lider Konzervativne stranke od 2019. do 2022. godine. Njegovo eventualno vraćanje na političku scenu moglo bi da izazove ozbiljne potrese na britanskoj desnici i dodatno zakomplikuje predstojeće izbore.

Nulta Tačka/Mediji

Ne propustite

Bil Gejts okupio GERM tim koji vodi UN u zaustavljanju sledeće plandemije

Bil Gejts okupio GERM tim koji vodi UN u zaustavljanju sledeće plandemije

Globalistički promoter vakcina Bil Gejts predstavio je svoj GERM tim,
Stručnjaci: „Svesna“ veštačka inteligencija dobiće ljudska prava u budućnosti

Stručnjaci: „Svesna“ veštačka inteligencija dobiće ljudska prava u budućnosti

Prvo korporacije, a sada i veštačka inteligencija — nastojanje da