
Britanci ruše agendu Svetskog ekonomskog foruma o 15-minutnim gradovima: Uništili preko 90% nadzornih kamera
Velika Britanija je spremna da odustane od 15-minutne agende Svetskog ekonomskog foruma za gradove, dok bes javnosti ruši njene temelje, s razbijenim kamerama i rastućim prkosom.
Distopijski koncept urbanog planiranja, koji ima za cilj stvaranje kompaktnih i skučenih zajednica u kojima se osnovne usluge nalaze na 15 minuta hoda ili vožnje biciklom, naišao je na žestok otpor britanske javnosti.
U srcu negativne reakcije je široka mreža kamera instaliranih za sprovođenje zona ultra-niskih emisija (ULEZ) i drugih šema nulte emisije povezanih sa okvirom 15-minutnog grada.
Ove kamere, dizajnirane da kažnjavaju vozače starijih vozila, i ograničavaju ljude na usko ograničena područja, za mnoge su postale simboli globalističkog terora.
Izveštaji pokazuju da je zapanjujućih 90% ovih uređaja uništeno, uglavnom od strane aktivističke grupe poznate kao Blade Runners. Ovaj kolektiv osvetnika preuzeo je zasluge za demontiranje infrastrukture za nadzor, obećavajući da će ukloniti sve do poslednje kamere zbog onoga što nazivaju napadom na ličnu slobodu.
Oslobađanje Srbije i Sveta idu u jednom koraku | Alek Kavčić | Mario Zna, 318 Uživo
Razmere razaranja su zapanjujuće. Širom Londona i drugih gradova, praktično sve kamere povezane sa šemama emisije su gađane – razbijene, isključene ili na neki drugi način onesposobljene. Kampanja Blade Runners-a pogodila je javnost koja je sve više frustrirana kaznenom i nametljivom globalističkom politikom.
Sa mrežom kamera u rasulu, primena kazni nulte emisije je postala skoro nemoguća.
Masovni prkos preplavljuje sistem
Povećavajući haos, preko 50.000 građana je, kako se izveštava, odbilo da plati kazne izrečene za vožnju sa neodgovarajućim vozilima(koja prekoračuju emisije). Ovaj talas nepoštovanja je stvorio logističku noćnu moru za vlasti.
Sudovi, koji su već preopterećeni, jednostavno nisu opremljeni da procesuiraju tako veliki broj predmeta. Pravni stručnjaci sugerišu da bi krivično gonjenje desetina hiljada pojedinaca godinama začepilo pravosudni sistem, čineći osuđujuće presude nepraktičnim.
🇷🇸💥 Haos u Narodnoj Skupštini Republike Srbije! Dimne bombe i tuča poslanika!
👉 Opširnije Pročitajte na Telegram kanalu Nulta Tačka https://t.co/n4woLxFWKg pic.twitter.com/Z7CyA5HuFG
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) March 4, 2025
Dolivajući ulje na vatru, izgleda da policija nerado kažnjava – ili je potpuno nespremna – da interveniše. Izvori tvrde da su službenici za sprovođenje zakona, od kojih mnogi žive u pogođenim zajednicama, stali na stranu javnosti. Umesto da štite kamere ili da se obračunaju sa Blade Runner-ima, policajci navodno zatvaraju oči, ostavljajući sistem nadzora bespomoćnim.
Svetski ekonomski forum, koji je zastupao koncept 15-minutnog grada kao kamen temeljac održivog urbanog razvoja, sada se suočava sa ponižavajućim nazadovanjem. Eksperiment Velike Britanije, koji se nekada reklamirao kao model za svet, raspada se pod teretom gneva javnosti.
Posledice ove pobune mogle bi odjeknuti daleko izvan Velike Britanije. Druge nacije koje gledaju eksperiment mogu preispitati svoje planove, oprezne da ne izazovu slične nemire. Za sada, ulice Britanije su svedočanstvo moći kolektivnog otpora — i upozorenje kreatorima politike da se čak i najveće vizije mogu srušiti kada se sukobe sa voljom naroda.
Nulta Tačka/TPV