Britanci traže od vlasti da uvedu potpunu zabranu ulaza za migrante!
Kako svedoče građani Velike Britanije na društveni mrežama najveći broj migranata već decenijama dolazi sa Bliskog Istoka, Albanije i centralno-afričkih država.
Britanska javnost je znatno konzervativnija od vladajuće Konzervativne partije po pitanju migracija, pokazuju ankete sprovedene nakon ovonedeljnih šokantnih cifara o migracijama.
Većina Britanaca je zabrinuta da broj stanovnika nacije raste zbog masovne migracije i, zapanjujuće, većina čak podržava „petogodišnje zaustavljanje svake dalje imigracije u Ujedinjeno Kraljevstvo“. Svođenje migracije na nulu, bez obzira na čitavih pet godina, je stav o kontroli granica tako oštar da nema političke partije u Britaniji koju bi birači mogli čak podržati da sprovede takvu politiku.
Brojke, koje potiču iz istraživanja člana Britanskog Polling Council-a People Polling kao odgovor na ovonedeljne rekordne brojke neto migracije, pokazuju da je velika većina zabrinuta da bi migracija imala uticaj na stanovništvo Ujedinjenog Kraljevstva. Prema saopštenju Migration Watch-a, koji je naručio anketu koju je pregledala Nulta Tačka, 66 odsto Britanaca je reklo da je zabrinuto zbog projekcija zasnovanih na sadašnjoj stopi dolazaka migranata koji sugerišu da će populacija Ujedinjenog Kraljevstva dostići 85 miliona do 2046. ako se ništa ne promeni.
43 procenta anketiranih reklo je da su „veoma zabrinuti“ zbog rasta stanovništva izazvanog migracijama, a samo četiri procenta je reklo da ih se to uopšte ne tiče. Za ispitane Britance, ovo takođe nije samo hipotetičko pitanje, sa jakim pluralizmom koji veruje da masovna migracija ima uticaj u stvarnom svetu na naciju. Prema istraživanju, najveća grupa ispitanika od 42 odsto izjavila je da se slaže da „imigracija štetno utiče na kvalitet života u Britaniji“, dok samo deset odsto misli da migracija ima sveukupno pozitivan uticaj.
Iako je britanska vlada decenijama obećavala da će smanjiti ukupnu migraciju u Ujedinjeno Kraljevstvo, uprkos tome što je uživala 13 godina na vlasti i nedavno skoro pet godina sa izuzetno moćnom parlamentarnom većinom, to je potpuno propustila. U stvari, migracija je sada na rekordnom nivou, a čak i osnovna pitanja poput borbe protiv ilegalne migracije ostaju nerešena.
Međutim, to ne znači da opcije za kontrolu nivoa dolazaka migranata ne postoje, pa se čak i prodorni pristupi koji bi bili ismevani kao potpuno neprihvatljivi među vestminsterskom elitom smatraju prihvatljivim za samu javnost. Podaci People Pollinga tvrde da njihovo istraživanje pokazuje da potpuna većina od 53 odsto podržava „privremenu petogodišnju pauzu u svim daljim imigracijama u UK, kako bi Velika Britanija mogla bolje da apsorbuje imigraciju u poslednjih nekoliko decenija“.
Podela takođe nije naročito bliska, s obzirom da je samo 22 odsto reklo da se protivi toj meri, dok je 25 odsto reklo da ne zna šta misle o toj politici. Ideja da se naciji pruži kratka pauza da se oporavi od nedavnog rekordnog nivoa migracije mogla bi se posmatrati kao polarnu suprotnost migracionoj politici koju je u praksi zapravo sprovela vladajuća Konzervativna partija, koja je prešla od obećanja da će smanjiti neto migraciju “ na desetine hiljada” godišnje pre jedne decenije, na preko milion dolazaka neto za manje od dve godine.
Upečatljivi rezultati anketa dolaze nakon podataka statističke agencije britanske vlade ove nedelje koji su otkrili da se neto migracija — sveži dolasci minus broj ljudi koji napuštaju zemlju — popeo za desetine hiljada više u odnosu na isti period prethodne godine, što je dostiglo 672.000. Kancelarija je rekla kako je ovo uticalo na zemlju: „populacija Engleske i Velsa je rasla najbržom stopom od 1962.
„Međutim, za razliku od bejbi buma koji je pokretao rast stanovništva 1960-ih, porast koji se danas vidi uglavnom je vođen međunarodnom migracijom.
Iako bi brojke trebalo da budu duboko sramotne za konzervativce, čini se da su reagovali na njih sa malo brige. Premijer Riši Sunak upitan je u petak da li ima neke nove planove za smanjenje ukupnog nivoa migracije i otkrio je da nema nameru da smanji legalne rute za ulazak i da može da navede samo jednomesečni plan za rešavanje „zloupotrebe viza“.