Brnabić poručila studentima: Ako hoćete izbore, obratite se Vučiću – ali bez sprdnje

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da postoji mogućnost da predsednik Srbije Aleksandar Vučić ispuni zahtev studenata i raspiše vanredne parlamentarne izbore – ali samo ako mu se studenti obrate direktno.

„Postoji šansa da predsednik izađe u susret studentima, ali nisu smeli da ga nazivaju nenadležnom predmetnom institucijom“, rekla je Brnabić gostujući na televiziji.

Dodala je da su time pokazali „potpuni nedostatak političke pameti“ i da su se „sprdali sa jedinim čovekom koji je nadležan da ispuni njihov ultimativni zahtev, a to su izbori“.

Govoreći o poseti predsednika Vučića Moskvi, Brnabić je navela da „jedina ljudski ispravna odluka jeste da budete u Moskvi na dan obeležavanja 80 godina od pobede nad fašizmom“, jer „da nije bilo Crvene armije i Sovjeta, ne bi bilo Evrope koju danas poznajemo“.

Prema njenim rečima, „svi evropski lideri treba da poštuju žrtvu koju je Rusija dala tokom Drugog svetskog rata“.

Nulta Tačka/Mediji

Ne propustite

Evo kako lažiraju podatke da bi progurali priču o "klimatskim promenama" - Sve kao po običaju kreće iz Velike Britanije

Evo kako lažiraju podatke da bi progurali priču o „klimatskim promenama“ – Sve kao po običaju kreće iz Velike Britanije

Britanska vladina agencija je uhvaćena kako fabrikuje meteorološke podatke sa

Koliko ste sigurni sa veštačkom inteligencijom: Vaši ChatGPT razgovori su možda dostupni svima na internetu

Privatni razgovori korisnika sa ChatGPT-om – uključujući lične podatke, mejlove,