Centralna banka Rusije: Efekat sankcija protiv nas je mnogo slabiji od očekivanog

Centralna banka Rusije: Efekat sankcija protiv nas je mnogo slabiji od očekivanog

Efekat sankcija protiv Rusije za sada nije toliko jak koliko je Centralna banka Rusije očekivala, ali se one nisu u potpunosti manifestovale, izjavila je šefica Banke Rusije Elvira Nabiulina.

„Za sada efekti sankcija nisu toliko jaki koliko smo se plašili. To pokazuje i sposobnost kompanija da se prilagode, ali je preuranjeno reći da se pokazao potpuni efekat sankcija. Situacija se razvija, restrukturiranje privrede i njena obnova, to je proces koji traje, tako da su neki zaključci preuranjeni“, izjavila je Nabiulina.

Ona je dodala i da je isključena prisilna konverzija deviznih računa u rublje u Rusiji, kao i da se Centralna banka pridržava politike plivajućeg kursa rublje bez obzira na sankcije.

Šefica Centralne banke Rusije je ranije izjavila da Rusija raspolaže svim neophodnim finansijskim sredstvima, tako da zemlji ne preti nikakav bankrot.

Nulta Tačka/Sputnik

Ne propustite

KINA OKRIVILA PRISTIGLU POŠTU IZ KANADE ZA ŠIRENJE OMIKRONA U PEKINGU

KINA OKRIVILA PRISTIGLU POŠTU IZ KANADE ZA ŠIRENJE OMIKRONA U PEKINGU

Kina nema granica, kao i obično,  sada je poštansko pismo,
Od 1. avgusta poskupljuje gas u Srbiji

Od 1. avgusta poskupljuje gas u Srbiji

Srbijagas je saopštio da je prirodni gas na slobodnom tržištu