Covid vakcine mogu umanjiti efekat BOTOKSA, sugeriše studija
Loše vesti za Instagram modele i ostarele holivudske ličnosti — Covid vakcine mogu umanjiti efekat botoksa.
Izraelska studija tvrdi da bi injekcije botoksa koje se koriste za smanjenje bora „mogle biti manje efikasne nakon vakcinacije protiv Covid-19“.
Istraživači su otkrili da je prosečno vreme koje je bilo potrebno pacijentima da idu na ponovni tretman za umanjenje bora skraćeno nakon što su primili Pfizer mRNA vakcinu.
Pacijenti koji su se ranije vraćali svakih 118 dana između injekcija dolazili su oko 20 dana ranije. Ali doktori su naglasili da to nije razlog da se ne dobije vakcina.
Dermatolozi u SAD navodno vide sličan trend među korisnicima botoksa.
Njujorški dermatolog dr Marisa Garšik osvrnula se na ovu temu na Instagramu prošle nedelje.
„Da li je COVID vakcina razlog zašto vaš botoks ne traje toliko dugo?“ pita ona u kratkom video snimku, pre nego što prikaže sliku studije.
U propratnom naslovu, dr Garšik je pojasnila da, iako su neki dermatolozi – i pacijenti – možda primetili ovaj fenomen u ordinaciji, „potrebno je više istraživanja da bi se ovo zapažanje zaista razumelo“.
BIL GEJTSOVA ministarka poziva Crkvu Engleske da prihvati GEJ BRAKOVEhttps://t.co/G6B45wBzjT
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 18, 2023
Takođe se pobrinula da upozori da potencijalni kozmetički neželjeni efekat nije razlog da se ne vakcinišete.
Komentarišući objavu, popularna influenserka za negu kože Suzan Jara rekla je da je i ona iskusila brže rastvaranje svog filera.
‘OH!! Nisam želela da ovo bude istina, ali desilo mi se. Prešla sam na Kseomin i to je napravilo veliku razliku’, napisala je ispod videa.
Injekcije obično traju četiri do šest meseci pre nego što je potrebna dopuna da bi se obezbedio gladak ten.
Botoks je robna marka za injekcije botulinum toksina.
Oni su hemijska klasa za injekcije poznata kao neuromodulatori koji prekidaju signale između nerava i mišića kako bi ih opustili.
Kao rezultat, vidljive bore će nestati.
Ovi neuromodulatori se obično koriste za tretiranje područja lica između obrva i uglova očiju, kao i ponekad za napumpavanje gornje usne u proceduri koja se zove „lip flip“.
Studija je uopšteno posmatrala injekcije botulinum toksina – ne samo popularni botoks već i druge novije neuromodulatorne tretmane kao što su Disport, Kseomin i Jeuveau.
Objavljen u časopisu Journal of Cosmetic Dermatologi, rad se fokusirao na 45 ispitanika, 89 odsto žena, prosečne starosti od 48,3 godine.
Zbog relativno male veličine uzorka, istraživači su pojasnili da su njihovi nalazi neubedljivi i pozvali su na dodatna istraživanja o ovoj temi.
Međutim, njihovi rezultati su pokazali značajno smanjenje vremena potrebnog pacijentima da se vrate u klinike kojima su potrebne dopunske injekcije botulinum tipa A (BTA).
Može se pretpostaviti da skraćivanje ovog intervala između tretmana odražava ‘smanjenje efikasnosti BTA’ nakon vakcine, objasnili su istraživači.
Studija nije tačno utvrdila zašto bi injekcija imala uticaj na nečiji botoks.
Ali istraživači spekulišu da bi imuni odgovor stvoren vakcinom mogao da vidi ubrizganu supstancu kao stranu supstancu u telu i da je napadne.
Zauzvrat, efekti botoksa brzo nestaju jer se antitela u krvotoku bore protiv njega.
Takođe nije razjašnjeno da li je zaraza virusom Covid imala sličan uticaj na dugovečnost botoksa.
Pitanja o uticaju mRNA vakcina na pacijente sa filerom – supstancama koje se ubrizgavaju u kožu kako bi se dodao volumen i punoća – pokrenuta su rano tokom uvođenja vakcine nakon što je FDA izvestila da dve osobe imaju oticanje lica nakon vakcinacije, obe sa prethodnom istorijom primanja injekcija sa filerom.
Na oba, otok je bio lokalizovan na mestu gde je ubrizgan filer, ali se smanjio antihistaminicima i steroidnom kremom.
Doktori su u to vreme tvrdili da je reakcija najverovatnije rezultat pokretanja imunološkog sistema nakon vakcine – slično objašnjenje kao što je iznela nedavna studija fokusirana na botoks.
Ako su pacijenti zabrinuti da njihov botoks ne funkcioniše tako dobro nakon vakcine, druge vrste BTA tretmana su dostupne i potencijalno efikasnije.
Mario Zna Podcast #192 – dr Željko Čvorović – Globalistička ilegala – UŽIVO
Nulta Tačka/DailyMail