Čuveni medicinski stručnjak: „Moramo zabraniti COVID vakcine- one su oružje za DEPOPULACIJU“
Jedan od vodećih svetskih naučnika u medicini, dr Ričard Enos, upozorio je da vakcine protiv COVID-a koristi elita kao sredstvo za depopulaciju planete.
Dr Enos, profesor evolucione biologije na Univerzitetu u Edinburgu, izvršio je detaljnu analizu podataka o neželjenim događajima vakcine protiv COVID-19 u Velikoj Britaniji i otkrio da to ukazuje na „nedvosmislene bezbednosne signale“ za ozbiljne neželjene reakcije izazvane Pfizer-om i Moderna vakcinom koje utiču na krv, srce i žensku reprodukciju.
On upozorava da: „Nema sumnje da mRNA vakcine treba da budu povučene ODMAH”.
Summit.news izveštava: U Ujedinjenom Kraljevstvu, tri vakcine protiv COVID-19 – AstraZeneca (AZ), Pfizer (PF) i Moderna (MO) – korišćene su u nacionalnom programu vakcinacije čiji je cilj sprečavanje štete od virusa SARS-CoV-2. Sve tri vakcine obezbeđuju genetski kod koji omogućava vakcinisanima da u svojim telima proizvode šiljasti protein virusa SARS-CoV-2, molekula povezanog sa patologijom COVID-19. U vakcini AZ, genetski kod za šiljasti protein ima oblik DNK i unosi se u ćelije primaoca pomoću genetski modifikovanog virusa šimpanze (DNK, vektor adenovirusa). Za PF i MO vakcine, uvedeni genetski kod ima oblik jako modifikovane RNK i prenosi se u ćelije primaoca unutar lipidnih nanočestica (mRNA, lipidne nanočestice). Ne postoji kontrola ni nad tkivima do kojih se vakcine transportuju, niti nad dužinom vremena tokom kojeg ta tkiva proizvode šiljak proteine.
Sve tri vakcine se oslanjaju na novu tehnologiju koja nikada ranije nije korišćena kod ljudi. U vreme njihovog uvođenja, nedostajali su im dugoročni podaci o bezbednosti, pa su stoga zahtevali uslovnu hitnu dozvolu za stavljanje u promet od Regulatorne agencije za lekove i zdravstvene proizvode (MHRA). Da bi pratila bezbednost tri vakcine, MHRA je uspostavila šemu izveštavanja o vakcini protiv COVID-19 Žuti karton (C-19VYC). Ovo objedinjuje standardizovane izveštaje o sumnjivim neželjenim reakcijama na vakcine protiv COVID-19 koji se mogu analizirati da bi se otkrili bezbednosni signali i potencijalno pokrenuli povlačenje vakcina. Ovde pokazujemo da temeljna analiza podataka C-19YC ukazuje na nedvosmislene bezbednosne signale za neželjene reakcije izazvane mRNA vakcinama PF i MO koje utiču na limfni sistem, srce i žensku reprodukciju.
Snaga C-19VYC šeme izveštavanja je u tome što je sposobna da generiše ogromnu količinu vrednih informacija o neželjenim reakcijama na eksperimentalne vakcine protiv COVID-19. Izveštaje o sumnjivim neželjenim reakcijama mogu podneti ne samo lekari, već i sami primaoci vakcina, dajući vredne povratne informacije MHRA na osnovu iskustva iz prve ruke. Ovaj inkluzivni aspekt šeme izveštavanja o C-19VYC pokazao se veoma uspešnim, sa skoro pola miliona podnetih izveštaja o neželjenim događajima, otprilike jedan na svakih sto primalaca vakcina protiv COVID-19 u UK.
Ilon Mask: Svetski ekonomski forum postaje NEIZABRANA SVETSKA VLADAhttps://t.co/WflQM6GCwV
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 19, 2023
Uprkos ovoj snazi u smislu količine podataka, šema izveštavanja C-19VYC ima niz ozbiljnih slabosti u vezi sa prirodom prikupljenih podataka. Ove slabosti postavljaju ograničenja na sposobnost šeme da otkrije i meri sigurnosne signale. Prvi problem je što šema ne identifikuje niti uključuje kontrolnu grupu pojedinaca, koji nisu uzeli vakcinu, sa kojom bi se uporedili oni koji jesu. Druge velike slabosti su to što je izveštavanje pasivno, a ne planirano i što se odvija u jednom trenutku. Dakle, prijavljivanje se oslanja na osobu koja pati od neželjenih reakcija ili njegovog ili njenog lekara koji uspostavlja vezu između tretmana vakcinom i neželjene reakcije. Kao posledica toga, mnogi neželjeni događaji će ostati nezabeleženi, a to postaje verovatnije što je duže kašnjenje između tretmana i povezane neželjene reakcije. Stope prijavljivanja neželjenih reakcija takođe će verovatno predstavljati samo delić stvarnih slučajeva jer lekari ili primaoci možda imaju premalo vremena da popune tešku papirologiju, možda nemaju znanja o šemi žutih kartona ili možda nisu voljni da pristanu na tu ideju štete koja je posledica leka(vakcine) u koji su verovali.
Osim što su niske, očekuje se da će se stope prijavljivanja značajno razlikovati između različitih slojeva stanovništva. Iskustvo pokazuje da žene objavljuju otprilike tri puta više izveštaja o neželjenim događajima nego muškarci, a stopa prijavljivanja neželjenih reakcija varira sa godinama, opadajući kod starije populacije gde neželjene reakcije mogu biti prikrivene višestrukim oblicima već postojećih hroničnih bolesti. Pored toga, stopa prijavljivanja će verovatno varirati u zavisnosti od težine neželjene reakcije. Mnogo je veća verovatnoća da će pojedinci imati motivaciju i upornost da podnesu izveštaj ako je njihova neželjena reakcija ozbiljna nego ako je blaga. S druge strane, ako neželjeni događaj rezultira smrću, ožalošćeni prijatelji ili rođaci mogu biti previše zaokupljeni da podnesu C-19VYC izveštaj.
Prepoznavanje ograničenja u programu C-19VYC je veoma neophodan prvi korak u iskorišćavanju ogromnih količina podataka koje je proizveo. U svojim objavljenim rezimeima MHRA se trudi da naglasi da se podaci o žutom kartonu ne mogu koristiti za izračunavanje stvarnih stopa štetnih efekata ili za upoređivanje bezbednosti različitih vakcina, kako zbog prirode podataka, tako i zbog postojanja mnogih zbunjujućih faktora. Na izjave MHRA gledam kao na izazov. U nastavku ovog članka, nastojaću da pokažem da je stav MHRA preterano pesimističan i da ogromni napori onih koji su podneli izveštaje o štetnim efektima vakcine protiv COVID-19 nisu bili uzaludni.
Da bi se nezavisno analizirali izveštaji C-19VYC, neophodno je imati pristup sirovim podacima. Prvi zahtev za FOI za pristup potpunim anonimnim podacima C-19VYC podnet je u junu 2021. Ovaj i kasniji zahtevi za FOI su odbijeni sa obrazloženjem da bi bilo preteško proslediti neobrađene podatke, a da će podaci ipak biti objavljeni u budućnosti. Međutim, treba napomenuti da MHRA bez odlaganja šalje podatke C-19VYC kompanijama koje prodaju vakcine protiv COVID-19. Otprilike 18 meseci nakon prvog zahteva za FOI, MHRA je konačno objavila informacije prikupljene pomoću C-19YC šeme koje su dovoljno detaljne da omoguće nezavisnu analizu i izračunavanje bezbednosnih signala.
Letimičan pogled na podatke C-19VYC pokazuje da je stopa prijavljivanja ozbiljnih i fatalnih neželjenih događaja skoro tri puta veća za vakcinu AZ (3.912 izveštaja o ozbiljnim ili fatalnim reakcijama na 1.000 doza) nego za bilo koju od mRNA vakcina PF ili MO (1.341 i 1.344 izveštaja o ozbiljnim ili fatalnim reakcijama na 1.000 doza respektivno). Iako MHRA nije formalno povukla AZ vakcinu, upotreba AZ vakcine je efektivno prekinuta, možda zbog ovog zabrinjavajućeg bezbednosnog signala. Sa ukidanjem AZ vakcine, najvažnije pitanje postaje da li se mogu detektovati ozbiljni bezbednosni signali za preostale mRNA COVID-19 vakcine, PF i MO, koje se još uvek koriste.
Kao što sam ranije naglasio, podaci dostupni iz šeme žutog kartona rezultat su pasivnog izveštavanja. To znači da su sve detaljne analize zasnovane na apsolutnom broju izveštaja o neželjenim reakcijama problematične. Međutim, osmišljen je dobro uspostavljen protokol, poznat kao analiza proporcionalne brzine izveštavanja (PRR) za otkrivanje sigurnosnih signala koristeći podatke pasivnog izveštavanja kao što su oni prikupljeni pomoću C-19VYC šeme. Principi koji su u osnovi PRR protokola su objašnjeni u nastavku.
Pretpostavimo da želimo da vidimo da li nova vakcina značajno povećava učestalost određene neželjene reakcije, recimo jake glavobolje. Ako ne postoji veza između primene vakcine i učestalosti jakih glavobolja, onda bi udeo svih prijavljenih neželjenih reakcija koje predstavljaju jaku glavobolju trebalo da bude isti za novu vakcinu kao i za utvrđene i temeljno testirane vakcine. Međutim, ako primena nove vakcine izazove jake glavobolje, postojaće veći procenat svih izveštaja o neželjenim reakcijama koji pominju teške glavobolje za novu vakcinu nego za uspostavljene vakcine. Deljenjem udela neželjenih događaja koji pominju jaku glavobolju u novoj vakcini sa istom proporcijom izračunatom za ustanovljene vakcine, dobijamo meru jačine bezbednosnog signala za teške glavobolje izazvane novom vakcinom, proporcionalnu stopu prijavljivanja ili PRR.
Sigurnosni signal se formalno detektuje ako su ispunjena tri uslova. Prvo, mora postojati značajan broj izveštaja o izabranoj neželjenoj reakciji u bazi podataka o novoj vakcini. Drugo, udeo svih izveštaja koji pominju izabranu neželjenu reakciju mora biti statistički značajno veći za novu vakcinu nego za uspostavljene vakcine. Ovo se može utvrditi korišćenjem jednostavnog testa ‘hi na kvadrat’. Treće, udeo neželjenih reakcija izračunat za novu vakcinu mora biti najmanje dvostruko veći od izračunatog za ustanovljene vakcine (PRR>2).
Da bismo primenili ovu PRR metodologiju za otkrivanje bezbednosnih signala za nove mRNA COVID-19 vakcine PF i MO, činimo veoma konzervativnu pretpostavku da AZ vakcina ne povećava učestalost određenih neželjenih reakcija koje istražujemo. AZ vakcina tako preuzima ulogu bezbedne, utvrđene vakcine u PRR analizi. Zbog toga koristimo podatke iz AZ vakcine da bismo izračunali proporciju odabranih neželjenih događaja koje bismo očekivali u uspostavljenoj, bezbednoj vakcini. Zatim izračunavamo proporcije izabranih izveštaja o neželjenim događajima koji se javljaju u PF i MO podacima i upoređujemo ih sa cifrom koju smo izračunali za AZ da bismo dobili PRR. Ako postoji značajno veći udeo izabranih izveštaja o neželjenim događajima u mRNK vakcinama nego u AZ vakcini, a PRR za mRNK vakcinu je dva ili više, to predstavlja snažan bezbednosni signal koji zahteva istragu i odgovarajuću akciju.
U decembru 2022, MHRA je objavila dve datoteke sa podacima iz šeme C-19VYC za svaku od tri vakcine protiv COVID-19. Prvi fajl sadrži identifikator za svaki izveštaj o žutom kartonu, pol i starost osobe koja je uključena, i klasifikaciju težine njegove ili njene neželjene reakcije – neozbiljne, ozbiljne ili fatalne. Drugi skup podataka uključuje identifikator izveštaja i različite medicinske klasifikacije pretrpljenih neželjenih događaja (može biti više od jednog neželjenog događaja po izveštaju). Možda je najpristupačnija klasifikacija za laike zasnovana na tipu tkiva zahvaćenog neželjenom reakcijom, npr. mišić, nerv, krv. Spajanjem ova dva skupa podataka, moguće je kreirati jednu datoteku za svaku od vakcina protiv COVID-19 koja uključuje identifikator izveštaja, pol i starost pacijenta, tip tkiva na koji utiče prvi neželjeni događaj naveden u izveštaju. (da bi se izbegla pseudo-replikacija izveštaja) i ozbiljnost neželjene reakcije.
Podaci u gore opisanoj datoteci se ovde koriste za PRR analizu za otkrivanje i merenje jačine bezbednosnih signala povezanih sa štetnim efektima mRNA vakcina PF i MO na krv (šteta za krv i limfni sistem), srčani sistem (šteta srcu), i reprodukcija kod žena (poremećaj menstrualnog ciklusa). Analiza je ograničena na teške neželjene reakcije (ozbiljne plus fatalne) kako bi se izbegla moguća optužba da neželjene reakcije koje analiziramo nemaju mnogo uticaja na one na koje utiču. Da bi se potvrdila činjenica da stope prijavljivanja variraju u zavisnosti od starosti i pola, prijavljene PRR vrednosti su izračunate u uzorcima koji se podudaraju i za uzrast i za pol. Ovo omogućava da se uporedi ranjivost na određene neželjene reakcije između starosnih grupa i između žena i muškaraca. Treba napomenuti da kada se analiza sprovede na opisani način, ona daje minimalne procene jačine bezbednosnih signala jer pretpostavlja da AZ vakcina ne povećava stopu neželjene reakcije koja se proučava. Ako to nije slučaj, procenjena jačina sigurnosnog signala povezanog sa dotičnom mRNK vakcinom biće veća nego što mi izveštavamo.
Na slikama 1a i 1b prikazani su rezultati za žene i muškarce PRR analize neželjenih reakcija povezanih sa PF vakcinom koja utiče na tkiva grupisana pod MHRA klasifikacijom krvi (krvni i limfni sistemi). Za oba pola, i za sve osim za najstariju starosnu klasu, postoje veoma upečatljivi bezbednosni signali, sa proporcijama teških neželjenih događaja često više od osam puta većim nakon vakcinacije protiv PF nego posle vakcinacije AZ.
Za drugu MO mRNK vakcinu, proporcionalna stopa prijavljivanja je ponovo veoma značajna i znatno prelazi nivo praga za bezbednosne signale u većini ženskih starosnih klasa i kod muškaraca starosti između 20 i 49 godina. Velika većina ovih teških neželjenih reakcija utiče na limfni sistem, a ne krv, a dijagnoza je limfadenopatija. Veoma je zabrinjavajuće što MHRA u svojoj „Vakcini protiv korona virusa – sažetak izveštaja o žutom kartonu“ u januaru 2023. godine ne pominje bilo kakve moguće štetne efekte mRNA vakcina na limfni sistem, uprkos tome što je tako jak bezbednosni signal bio prisutan kada se podaci u žutom kartonu na odgovarajući način analiziraju.
Kada se PRR analiza primeni da bi se istražili mogući štetni efekti vakcinacije protiv PF na srce (srčani, slike 3a i 3b), postoji jasan i značajan bezbednosni signal za muškarce između 10 i 50 godina. Za žene vrednosti PRR su veoma blizu do granične vrednosti od 2 i prisutni su za uzrast od 30 do 80 godina.
Za MO vakcine (Slike 4a i 4b) pronađen je isti obrazac bezbednosnih signala za teške srčane poremećaje kao i za PF: visoki i značajni proporcionalni odnosi prijavljivanja kod mladih muškaraca od 10 do 40 godina, i odnosi prijavljivanja blizu ili malo veći od 2 kod žena od 50 do 80 godina.
MHRA je u svom rezimeu o žutom kartonu priznala da: „Postojao je konzistentan obrazac većeg izveštavanja o ovim sumnjivim događajima (miokarditis i perikarditis) i sa monovalentnom vakcinom protiv COVID-19 Pfizer/BioNTech i sa COVID-19 vakcinom Moderna, kao i da se oni češće javljaju kod muškaraca“. Međutim, očigledno nisu pokušali da koristi podatke o žutom kartonu da demonstriraju formalni bezbednosni signal na gore opisan način. Takođe očigledno nisu svesni sigurnosnog signala kod žena. Njihov odgovor na veliki broj prijava miokarditisa i perikarditisa izazvanih mRNA vakcinama nije bio da povuku štetne proizvode, već da promene bezbednosne informacije povezane sa ovim proizvodima i upozore zdravstvene radnike da paze na ove veoma ozbiljne neželjene događaje nakon davanja relevantnih vakcina: „Informacije o proizvodu za monovalentnu vakcinu protiv COVID-19 Moderna i vakcinu protiv COVID-19 Pfizer/BioNTech su ažurirane kako bi se zdravstveni radnici i pacijenti obavestili o ovim izveštajima i dali savete kako bi bili svesni važnih simptoma miokarditisa i perikarditisa”.
Poslednji deo analize koji je ovde objavljen istražuje da li podaci o žutom kartonu daju bezbednosni signal povezan sa reprodukcijom kod žena nakon inokulacije mRNA vakcinama protiv COVID-19. Slike 5a i 5b ilustruju rezultate PRR analize za PF i MO vakcine. Za PF postoje značajni sigurnosni signali u starosnim grupama od 10 do 40 godina, dok se za MO formalni sigurnosni signal nalazi samo u najmlađim (10 do 20 godina) starosnim grupama. Velika većina izveštaja o neželjenim događajima za žensku reprodukciju uključuje poremećaj menstrualnog ciklusa i prekomerno menstrualno krvarenje. Opet, MHRA ih je prepoznala kao nuspojave mRNA vakcina, ali je njihova ozbiljnost umanjivana i nije učinjen nijedan pokušaj da se zvanično identifikuju bezbednosni signali uprkos tome što su relevantni podaci dostupni. Kao i ranije, MHRA nije učinila ništa da zaštiti javnost od teških neželjenih reakcija na mRNA vakcine koje su otkrili podaci o žutom kartonu: „Dokazi iz najnovije revizije sugerišu moguću povezanost između vakcina Pfizer i Moderna COVID-19 i teškog menstrualnog krvarenja”. … Informacije o proizvodu za vakcine Pfizer i Moderna COVID-19 se stoga ažuriraju kako bi se dodalo teško menstrualno krvarenje kao mogući neželjeni efekat”.
Iz gore navedenih analiza može se izvući niz zaključaka. Prvi je da je primenom PRR metodologije moguće koristiti pasivno prijavljene podatke o žutom kartonu za otkrivanje i kvantifikovanje bezbednosnih signala za nove vakcine, za sticanje uvida u određene polne i starosne klase na koje mogu uticati određene neželjene reakcije i za poređenje bezbednosnih profila različitih vakcina. Drugi zaključak je da mRNA COVID-19 vakcine ne izgledaju bezbedne. Očigledni su sigurnosni signali koji ukazuju na štetu limfnom sistemu, srcu i ženskoj reprodukciji. Nema sumnje da mRNA vakcine treba da budu povučene ODMAH. Konačni zaključak je da MHRA nije pružila nikakvu zaštitu javnosti Ujedinjenog Kraljevstva od štetnih efekata novih vakcina protiv COVID-19. Njena redovna publikacija „Vakcina protiv korona virusa — sažetak izveštaja o žutom kartonu“ bila je vežba u odbrani vakcina protiv COVID-19 od kritika, a ne u odbrani javnosti u Ujedinjenom Kraljevstvu od vakcina protiv COVID-19. Njeni izveštaji nemaju nikakvu naučnu strogost, ne uključuju ni jednu statističku analizu koja bi podržala izvedene zaključke i uvreda su za ogroman broj pojedinaca koji su povređeni ili ubijeni radeći ono što su verovali da je „ispravna stvar“.
Dr Ričard Enos je penzionisani profesor evolucione biologije na Univerzitetu u Edinburgu. On piše: „Ovaj članak je posvećen dvema grupama u Ujedinjenom Kraljevstvu. Prvo, mnogima koji su ubijeni ili povređeni uvođenjem eksperimentalnih i neproverenih vakcina protiv COVID-19 nevinoj javnosti Ujedinjenog Kraljevstva koja im je verovala. Drugo, posvećenim lekarima koji su podneli izveštaje o žutim kartonima u kojima su navedene povrede i smrti od vakcine protiv COVID-19. Želeo bih da znate da vaša patnja i napori nisu bili uzaludni”.
Nulta Tačka/NewsPunch