Da li NATO želi Treći svetski rat: Najavljuje ofanzivnu agresiju
Stručnjaci strahuju da bi Treći svetski rat uskoro mogao da se rasplamsa jer je Rob Bauer, šef vojnog komiteta NATO-a, objavio dramatičan pomak sa odbrane na napad u tekućem sukobu između Rusije i Ukrajine.
U nedavnom govoru, Bauer je detaljno opisao kako će NATO početi da baca bombe na Rusiju kako bi zaštitio njegove interese, bez obzira na Putinova upozorenja da to ne čini.
Naturalnews.com izveštava: Bauer kaže da je takođe pametno da NATO počne da napada ruske vojne sisteme kako bi sprečio njihovo korišćenje za dalji napredak u i kroz Ukrajinu.
„Ako nas Rusija napadne, potrebno je da imate kombinaciju preciznog udara kojim možete ukloniti sisteme naoružanja koji se koriste da nas napadnu“, rekao je Bauer. „I, naravno, pošto smo odbrambeni savez, moraćemo da preduzmemo prvi udarac.
„Dakle, ako Rusija počne sukob biće nam potrebno više protivvazdušne odbrane. To je jedna od lekcija iz Ukrajine. I u isto vreme, mi ćemo investirati u udar duboke preciznosti.“
Novo normalni svet?! U Kanadi muškarci koji se „osećaju“ kao žene dele svlačionice sa maloletnim devojčicama https://t.co/HBKDRZs97H
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 30, 2024
NATO zasnovan na ofanzivnoj agresiji
Ovo su velike reči za koje neki kažu da će samo dodatno razbesneti Rusiju jer, kako je objasnio Bauer, NATO bi trebalo da bude odbrambena, a ne ofanzivna formacija. Šta je NATO zapravo je veoma dobro poznato posle agresije na Jugoslaviju 1999. godine.
„Prilično je glupo otvoreno pričati o preventivnom napadu na svog neprijatelja na najvećim svetskim društvenim medijima“, napisao je neko na X/Tviteru o Bauerovim javnim priznanjima. „Kakva gomila globalističkih glupana.“
Korisnik koji je podelio gornji video, Ivan Kircanski (@KircanskiIvan), se složio, ističući činjenicu da NATO samim postojanjem jednostavno treba da brani, a ne da napada.
„Emitovanje planova preventivnog udara na takvoj platformi je nepromišljeno. Ne samo da nepotrebno eskalira tenzije, već i podriva tvrdnje NATO-a da je odbrambeni savez. Strateška dvosmislenost izgleda kao pametnija igra, zar ne?“
„Prebacivanje stava NATO-a sa defanzivnog na proaktivno ima način da poveća tenzije“, dodao je drugi.
Bauer je „otvoreno rekao” da je „da bi se postigli ciljevi zaštite i odbrane zemalja članica Severnoatlantske alijanse, neophodno preventivno udariti one ciljeve u Ruskoj Federaciji koji bi, po mišljenju NATO-a, mogli da predstavljaju pretnju”.
Rusija na Bauerove reči odgovara osudom. Ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da ono što Bauer predlaže zahteva da NATO „preuzme prvi udarac“ i da je „svaka pristojnost“ „već odbačena“ od strane alijanse.
„G. Bauer je ili budala ili provokator – možda i jedno i drugo“, prokomentarisao je ruski poslanik Sergej Mironov, lider političke partije „Pravedna Rusija“. Ukoliko bi to uradio, Rusija bi jednostavno mogla da lansira „hipersonično oružje od kojeg niko nema zaštitu“ i da završi sa tim.
Ono što je Bauer rekao, međutim, pokazuje njegove „prave namere“ pre nego dimnu zavesu koju NATO inače pruža, dalje je sugerisao Lavrov.
„Tokom rata, svaka pojedinačna odluka je kalibrisana od strane Bajdenove administracije i njenih saveznika sa ciljem da se uspori klizanje ka direktnom sukobu između dve nuklearno naoružane države“, upozorava Endrju Pejn, viši predavač spoljne politike i bezbednosti na Univerzitetu u Londonu.
„Ovde je zanimljiva dinamika da, da nije bilo izbora u SAD, Bajdenova administracija bi verovatno bila više zabrinuta zbog eskalacijskih implikacija svojih odluka nego što se trenutno čini.