Da li ovo čeka i Srbiju?! Turska usvojila zakon- ko širi „dezinformacije“ PRAVAC ZATVOR

Da li ovo čeka i Srbiju?! Turska usvojila zakon- ko širi "dezinformacije" PRAVAC ZATVOR

ANKARA – Turski parlament usvojio je danas zakon na predlog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana, a kojim će se novinari i korisnici društvenih mreža kažnjavati od jedne do tri godine zatvora zbog širenja dezinformacija.

Poslanici Erdoganove vladajuće Stranke pravde i razvoja (AKP) i njeni saveznici Partija nacionalog pokreta (MHP), koji zajedno imaju većinu u parlamentu, odobrili su zakon, iako su opozicioni poslanici, evropske zemlje i aktivisti za medijska prava tražili da zakon ne bude donet. Na osnovu usvojenog zakona, oni koji šire lažne informacije o bezbednosti Turske, kako bi „stvorili strah i remetili javni red”, biće suočeni sa zatvorskom kaznom od jedne do tri godine, prenosi Tanjug.

Ukrajina je ponovo raketirala ciljeve u Rusiji, 90 kilometara od…

Venecijanska komisija, koja savetuje Savet Evrope, navela je ranije danas uoči glasanja da je posebno zabrinuta zbog „potencijalnih posledica takve odredbe, odnosno zastrašujućih efekata i povećane autocenzure”.

NultaTačka

Ne propustite

Austrijancima ističe rok za potpuni prelazak na DIGITALNI ID sistem 5. decembra

Austrijancima ističe rok za potpuni prelazak na DIGITALNI ID sistem 5. decembra

Očekuje se da Austrijanci preduzmu korake da se prijave za
BIL GEJTS na sudu u HOLANDIJI! Žrtve ga terete za štetu koju su pretrpele nakon vakcinacije

BIL GEJTS na sudu u HOLANDIJI! Žrtve ga terete za štetu koju su pretrpele nakon vakcinacije

U sredu je na holandskom sudu u Leuvardenu održano privremeno