Dronovi kao Distrakcija: Da li su pretnje od nuklearnih „uređaja“ stvarna opasnost za SAD?!
Dok se Amerika i svet spremaju za inauguraciju novoizabranog predsednika Sjedinjenih Država Donalda Trampa, pretnje i zabrinutost preplavljuju američku javnost. Nedavne pojave dronova iznad Nju Džerzija, u kombinaciji sa stalnim strahom od nuklearnih „torbi“ uređaja (SADM – Special Atomic Demolition Munition) , izazvale su veliku zabrinutost i konfuziju među građanima SAD.
Iako vlada nije otkrila izvor ili cilj ovih dronova, neki stručnjaci smatraju da ove pojave nisu slučajni incidenti, već deo koordinisanog plana da se skrene pažnja sa većih, opasnijih planova.
U nedavnom nastupu u emisiji „The Alex Jones Show“ na InfoVorsu, gostujući domaćin Majk Adams je razgovarao sa bivšim obaveštajcem Džefrijem Prejterom, koji je upozorio da ove dronske pojave nisu samo smetnje, već pažljivo osmišljene manevre kako bi se izazvao haos i skrenula pažnja sa planova Trampove administracije da demontira „duboku državu“.
Prejter tvrdi da CIA i drugi elementi unutar „dublje države“ upravljaju ovim dronovima kako bi stvorili osećaj neposredne pretnje od strane stranih sila kao što su Iran ili Rusija, što bi opravdalo „okupljanje oko zastave“ i skrenulo pažnju sa postupaka prethodne administracije.
Istorija „nuklearnih torbi – uređaja“ SADM, dodaje još jednu dimenziju ovoj pretnji. Tokom Hladnog rata, i SAD i Sovjetski Savez razvili su male nuklearne uređaje koji su mogli da se lako transportuju i koriste. Ovi prenosivi, ali smrtonosni uređaji, bili su dizajnirani da izazovu veliku destrukciju u lokalizovanim područjima.
NOVO! UŽIVO – Mario Zna bio na frontu u Donjecku! Ovo se ne propušta
Bivši sovjetski general Aleksandar Lebed tvrdio je 1997. da je Sovjetski Savez proizveo oko 250 „torbi“ s nuklearnim uređajem, od kojih je 100 nestalo. Ova prijetnja i dalje izaziva zabrinutost u obaveštajnim krugovima.
Tramp, s druge strane, izrazio je frustraciju zbog nedostatka transparentnosti u vezi sa pojavljivanjem dronova, rekavši na konferenciji za novinare 16. decembra: „Vlada zna šta se dešava. Naša vojska zna odakle su poleteli. Ako je to garaža, mogu da idu pravo tamo. Nešto čudno se dešava i iz nekog razloga ne žele da kažu narodu.“
Trampov oprez u vezi sa boravkom u svom golf klubu u Bedminsteru, zbog bezbednosnih razloga povezanim s dronovima, pokazuje stvarnu pretnju koju ovi incidenti predstavljaju.
Međutim, stručnjaci kao Prejter upozoravaju da rizik od napada, bilo sa stvarnim nuklearnim uređajem ili simuliranim napadom, nije isključen. Takav napad mogao bi se dogoditi tokom Trampove inauguracije ili na ključnim lokacijama.
Kako nova administracija bude preuzimala vlast, najvažniji zadatak biće da se raspozna razlika između stvarnih pretnji i obmana koje skreću pažnju. Iako je trenutna zabrinutost zbog dronova očigledna, temeljna pretnja od upotrebe nuklearnog oružja, bilo od strane stranih sila ili odmetnutih elemenata unutar vlasti, predstavlja daleko veći problem.
U narednim nedeljama, Trampova administracija moraće da se suoči sa ovim sigurnosnim pretnjama i donese prave odluke u vezi sa globalnom bezbednošću.