Džef Bezos se bori protiv „klimatskih promena“: Davaće mRNA injekcije milionima krava u Velikoj Britaniji kako bi smanjili emisije metana goveda
Šef Amazona Džef Bezos kaže da planira da vakciniše sa mRNA milione krava u Velikoj Britaniji kako bi pomogao u smanjenju emisija stoke.
Projekat nastoji da koristi eksperimentalnu biotehnologiju kako bi otkrio mehanizam pomoću kojeg bi mRNA vakcina mogla smanjiti emisiju metana iz stoke za više od 30%.
Farminguk.com izveštava: Institut Pirbrajt i Kraljevski veterinarski koledž (RVC) stoje iza toga, a podržani su grantom Bezosovog fonda za Zemlju.
Fond, koji je 2020. godine pokrenuo gospodin Bezos, ima portfelj grantova koji žele da smanje emisije kroz genetiku sa niskim sadržajem metana, poboljšanu hranu za životinje i bolje prakse upravljanja farmama.
Međutim, naučnici kažu da bi vakcina mogla da ponudi univerzalno rešenje koje je i skalabilno i isplativo, integrišući se u postojeće sisteme upravljanja farmama.
Dr Endru Stir, predsednik Bezosovog fonda za Zemlju, rekao je: „Vakcine su se pokazale neverovatno efikasnim u globalnom zdravlju, i ako možemo da primenimo ovaj pristup na stoku, potencijal za smanjenje emisija je ogroman.
GORI AMERIKA! Oglasili se najviši zvaničnici nakon što je Bajden potpisao početak GLOBALNOG RATA! Trampov sin poručio: „IMBECILI, NISTE NORMALNI“ (FOTO) https://t.co/Y3hGgcne67
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 17, 2024
„Fond Bezos Earth je posvećen visokorizičnim projektima sa visokom nagradom poput ovog, koji imaju moć da transformišu naše napore protiv klimatskih promena.
Projekat se sastoji od dve ključne komponente, od kojih se svaka bavi različitim aspektima izazova.
Prva je kako istraživači na Kraljevskom veterinarskom koledžu proučavaju kako i kada mikrobi koji proizvode metan kolonizuju digestivni trakt teladi i kako imuni sistem reaguje.
Druga će se fokusirati naučnike sa Instituta Pirbrajt koji se nadaju da će identifikovati i okarakterisati specifična antitela potrebna za efikasno ciljanje ovih mikroba.
„Mi ne razvijamo metansku vakcinu per se, već definišemo šta uspešna vakcina treba da postigne“, objasnio je profesor Džon Hamond sa Pirbrajt instituta.
„Razumevanjem preciznih potrebnih odgovora antitela, možemo da obezbedimo jasan put napred za razvoj vakcine.
„Ovaj pristup smanjuje aspekt pokušaja i greške i fokusira se na ciljanu imunologiju visoke rezolucije.“
Nulta Tačka/Farminguk