Elita ne odustaje! Mediji upozoravaju na NOVI OPASNI VIRUS koji se iz džungli Južne Amerike širi Evropom
Naslovi u medijima u zadnjih sedam dana ne mogu a da vas ne nateraju da pomislite da nam se uskoro sprema nova pandemija koja će ugroziti ceo svet.
Jedini problem izgleda kojeg imaju globalistička glasali je „koji virus odabrati za novu histeriju“ te ćete u jednom danu moći da pročitate nekoliko naslova sa nekoliko različitih virusa koji „prete“ čovečanstvu.
Virus koji potiče iz Južne Amerike i širi se pomoću insekata navodno je prvi put otkriven u Evropi.
Evropski centar za kontrolu bolesti (ECDC) navodi da je Oropuš virus iliti OROV prijavljen kod 19 osoba u posljednja dva meseca. Dvanaest je prijavljeno u Španiji, pet u Italiji, a dva u Nemačkoj.
Za sada ne postoji vakcina za bolest koja potiče od ljenjivaca i majmuna, ali i ptica. Stručnjaci kažu da virus potiče iz iste porodice bolesti kao i Zika virus i Denga koji su potencijalno smrtonosni.
Groznica koja nastaje nakon zaraze uključuje simptome kao što su glavobolja, mučnina, povraćanje, bolovi u mišićima i zglobovima…
Doktor Deni Altman, profesor imunologije na Imperijal koledžu u Londonu čuvenom po započinjanju COVID histerije upozorava na OROV.
“Definitivno treba da budemo zabrinuti. Stvari se menjaju i mogu postati nezaustavljive”, rekao je Altman za britanski Telegraf.
Simptomi obično počinju četiri do osam dana nakon ujeda i u teškim slučajevima bolest može dovesti do meningitisa. ECDC navodi da su smrtni ishodi izuzetno retki i da je oporavak od bolesti uobičajen. U većini slučajeva simptomi nestaju u roku od četiri dana.
Izbijanja virusa do danas su prijavljena u nekoliko zemalja Južne i Centralne Amerike i Kariba. Od početka godine zabležene su specifične epidemije u Brazilu, Boliviji, Kolumbiji, Peruu, a nedavno i na Kubi.
Čak osamnaest obolelih Evropljana vratilo se sa groznicom sa Kube dok je jedan zaraženi u Italiji putovao u Brazil.
Između januara i sredine jula zabeleženo je više od 8.000 slučajeva zaraze u Brazilu, Boliviji, Peruu, Kolumbiji i Kubi. ECDC je zbog takvih brojki rekao da je verovatnoća zaraze za građane EU koji putuju ili borave u oblastima epidemije trenutno procenjena kao umerena. Evropske vlasti savetuju turistima koji putuju u pogođena područja da nose košulje sa dugim rukavima i duge pantalone da bi smanjili rizik od ujeda.
Soj koji stoji iza nedavne epidemije prvi put je primećen u malom selu na Trinidadu i Tobagu davne 1955. godine. Ime je dobio po lokalnoj reci Oropuš.
Pet godina kasnije, tokom izgradnje auto-puta Belem-Brazilija, dokazano je da jedan ljenjivac nosi Oropuš virus. Za svega godinu dana mnogi ljudi u toj oblasti su se razboljeli od virusa.
Nejasno je i dalje koji insekti šire virus u džungli. Dokazano je da u urbanom okruženju muve i komarci šire bolest među ljudima.
Visoke temperature uzrokovane takođe su dovele do toga da muve lete dalje, a povećane padavine i poplave predstavljaju savršeno mesto za razmnožavanje insekata, prenose mediji.