Evropska unija treba da ima svoju VOJSKU – Ministar spoljnih poslova Italije

Evropska unija treba da ima svoju VOJSKU - Ministar spoljnih poslova Italije

Evropska unija bi trebalo da formira sopstvenu kombinovanu vojsku koja bi mogla da igra ulogu u očuvanju mira i sprječavanju sukoba.

To je danas izjavio ministar spoljnih poslova Italije Antonio Tajani.

U intervjuu za italijanski dnevnik Stampa Tajani je rekao da je bliža evropska saradnja u oblasti odbrane prioritet za partiju Forca Italia koju on vodi, prenosi Rojters.

„Ako želimo da budemo mirovnjaci u svetu, treba nam evropska vojska. To je osnovni preduslov za sprovođenje efikasne evropske spoljne politike“, rekao je Tajani.

Prema njegovim riječima, u svijetu sa moćnim igračima kao što su Sjedinjene Američke Države, Kina, Indija i Rusija, sa krizama od Bliskog istoka do Indo-Pacifika, italijanski, njemački, francuski ili slovenački državljani mogu biti zaštićen samo nečim što već postoji, a to je Evropska unija.

Tajani je takođe rekao da bi 27-člana EU trebalo da racionalizuje svoje rukovodstvo i uvede jedinstveno predsedništvo umjesto sadašnjih predsjednika političkih struktura kao što su Evropski savjet i Evropska komisija.

NultaTačka

Ne propustite

Ilon Mask daje 45 miliona dolara MESEČNO za Trampovu kampanju

Ilon Mask daje 45 miliona dolara MESEČNO za Trampovu kampanju

Šef X-a Ilon Mask donira neverovatnih 45 miliona dolara mesečno
Poljoprivrednici blokirali drugu najveću luku u Evropi! Demonstranti u Belgiji idu do kraja

Poljoprivrednici blokirali drugu najveću luku u Evropi! Demonstranti u Belgiji idu do kraja

BRISEL (AP) – Poljoprivrednici su prekinuli saobraćaj oko druge najveće