FAJZER: BIĆE IPAK POTREBNA I ČETVRTA DOZA VAKCINE PROTIV OMIKRONA

Farmaceutske kuće Fajzer i Bionteh smatraju da dve doze njihove vakcine ne pružaju jaku zaštitu od omikrona, pa navode da je potrebna i buster doza. Vodeći ljudi Fajzera saopštili su da će možda biti potrebna i četvrta doza za odbranu od novog soja koronavirusa.

Buster doza verovatno će pomoći da se iskontroliše soj, mada dve doze daju nekakvu zaštitu od ozbiljnog toka bolesti od omikrona, pokazali su laboratorijski testovi, preneo je Tanjug.

Albert Burla, izvršni direktor Fajzera, rekao je da bi četvrta doza mogla da bude potrebna 12 meseci nakon treće doze. On je izjavio da bi period između doza mogao da bude pomeren i na više, a jedan od vodećih naučnika iz Fajzera je nedavno rekao da će četvrta doza, koja bi ciljala omikron, verovatno biti neophodna.

U Americi je dosad registrovano 40 slučajeva omikrona, a većina obolelih je dobilo blage simptome.

NultaTačka/Politika

Ne propustite

MAKRON TUŽI VLASNIKA BILBORDA NA KOJEM JE PREDSEDNIK FRANCUSKE PRIKAZAN KAO HITLER

Advokati francuskog predsednika Emanuela Makrona tuže čoveka koji je šefa
Upućeno pismo Bajdenu: Novak je žrtva bezosećajnog naloga i ksenofobije

Upućeno pismo Bajdenu: Novak je žrtva „bezosećajnog naloga i ksenofobije“

Lui Gomert, predstavnik Kongresa iz Teksasa i član Republikanske stranke