FON DER LAJEN sutra u Beogradu, sa sobom nosi uvođenje sankcija RUSIJI

FON DER LAJEN sutra u Beogradu, sa sobom nosi uvođenje sankcija RUSIJI

Predsednica Evropske komisije, Ursula fon der Lajen, nakon današnjeg boravka u Prištini, sutra stiže u Beograd u sklopu zapadnobalkanske turneje.

Glavne teme razgovora u Beogradu trebalo bi da budu pitanje energetike, usklađivanje sa spoljnom i bezbedosnom politikom Evropske unije (uvođenje sankcija Rusiji) i dijalog Beograda i Prištine.

Ona je u juće boravila u Skoplju gde je posle sastanka sa premijerom Severne Makedonije Dimitrom Kovačevskim rekla da će ta zemlja dobiti 80 miliona evra kao hitnu budžetska podršku za borbu protiv energetske krize.

Fon der Lajenova sutra će posetiti Sarajevo i Beograd, a posetu regionu završava u Podgorici u subotu.

NutlaTačka

Ne propustite

Stranka ZAJEDNO poziva vlast da se pozabavi "KLIMATSKIM PROMENAMA" u našoj zemlji: "Srbija je potpisnica AGENDE 2030"

Stranka ZAJEDNO poziva vlast da se pozabavi „KLIMATSKIM PROMENAMA“ u našoj zemlji: „Srbija je potpisnica AGENDE 2030“

Oni koji su propagirali zaključavanja za vreme COVID histerije danas
TRANSHUMANIZAM: „Internet tela može dovesti do kontrole mozgova“ do 2050. godine

TRANSHUMANIZAM: „Internet tela može dovesti do kontrole mozgova“ do 2050. godine

Ekosistem Internet tela može dovesti do „Interneta mozgova“ negde između