FOTOGRAIJE I SNIMCI SLEPIH MIŠEVA IZ KINESKE LABORATORIJE JOŠ VIŠE POTKREPLJUJU SUMNJE!
Promotivni video iz 2017. godine koji se nalazio na veb lokaciji Kineske akademije nauka – vrhunskog istraživačkog instituta koji upravlja laboratorijom Vuhan, prikazuje žive slepe miševe držane u kavezima unutar laboratorije.
NE PROPUSTITE! ARHIMANDRIT NIKODIM BOGOSAVLJEVIĆ U BUNKERU SA MARIO ZNA!
Na snimku je istraživač koji nosi plave hirurške rukavice i koji hrani slepog miša. Taj video je snimljen nakon što je istraživački institut u proleće 2017. godine dobio prvu nacionalnu oznaku P4 – najvišu klasifikaciju biološke bezbednosti. Rečeno je da su istraživači laboratorije Vuhan sakupili više od 15.000 uzoraka slepih miševa iz različitih delova Kine i Afrike.
Iako su neki inostrani mediji na kineskom jeziku video snimak citirali prošle godine u izveštajima koji su izrazili zabrinutost zbog laboratorije, u poslednje vreme privlači više pažnje jer je stekla mogućnost da je virus zaista “iscureo“ iz kineske laboratorije.
WIV je prijavio najmanje dva patenta u vezi sa uzgojem slepih miševa. Prvi, podnet u Junu 2018. godine i odobren otprilike pola godine kasnije, opisuje kavez za uzgoj slepih miševa sa staklenim ulaznim vratima, vešalicom, otvorom za hranu i cevčicom za piće za vodu, dizajniran da omogući slepim miševima zdrav rast i uzgoj u veštačkim uslovima.
Drugi, podnet prošlog Oktobra, upućuje istraživače kako da uzgajaju divlje slepe miševe kako bi poboljšali uzgoj i stopu preživljavanja.
Dokazi o uzgajanju živih slepih miševa na institutu za virusologiju -u protivrečili su izjavama američkog zoologa Petera Dežaka, jednog od stručnjaka predvođenih SZO -om koji je ranije ove godine otišao u grad Vuhan da prouči poreklo virusa.
Prizor sa video snimka slepog miša koji visi sa šešira istraživača, koji je tokom sakupljanja uzoraka slepih miševa nosio samo par naočara i redovnu hiruršku masku, pokrenuo je dalja pitanja o merama bezbednosti u laboratoriji.
Snimci iz 2017. godine takođe su pokazali ujed od slepog miša na ruci istraživača tokom njihovog proučavanja virusa SARS.
2018. godine američki zvaničnici koji su posetili istraživačku ustanovu, upozorili su na slabe bezbednosne standarde u Vuhanskoj laboratoriji rekavši da u laboratoriji postoji “ozbiljan nedostatak odgovarajuće obučenih tehničara i istražitelja potrebnih za bezbedno upravljanje laboratorije sa veoma zaraznim virusima“ , preneo je Wašington Post.
NULTA TAČKA NA TELEGRAMU! PRONAĐITE NAS TAMO GDE NEMA CENZURE! BUDITE DEO SLOBODNE BUDUĆNOSTI