Frontmen Metalike koristio pepeo legende Motorheda za tetovažu
Novi as pik Džejmsa Hetfilda nacrtan je mastilom pomešanim sa ostacima Lemija Kilmistera
Suosnivač i frontmen Metalike Džejms Hetfild pokazao je novu tetovažu posvećenu ikoni metala Lemiju Kilmisteru iz Motorheda. Mastilo korišćeno u dizajnu, prema Hetfieldu, sadrži stvarne ostatke pokojne rok zvezde.
U postu na Instagramu na zvaničnom nalogu Metalike u sredu, vokal i ritam gitarista benda je podelio sliku svoje nove tetovaže as pik urezanu na srednjem prstu, sa natpisom: „Pozdrav mom prijatelju i inspiraciji gospodinu Lemiju Kilmisteru. Bez njega ne bi bilo Metalike.”
Dizajn, koji je nacrtao umetnik tetovaža Kori Miler, napravljen je korišćenjem crnog mastila pomešanog sa „prstohvatom [Kilmisterovog] pepela od kremacije“, za koji je Hetfild rekao da mu je „ljubazno dat“ nakon što je osnivač Motorheda preminuo od raka 2015. u 70 godini.
„Dakle, sada je još uvek u stanju leti svetom“, zaključuje se u postu.
Kilmister, koji se često jednostavno naziva Lemi, osnovao je Motorhed 1975. godine i postao poznato ime u rok svetu, koji se smatra jednim od pionira britanskog hevi metala.
Evropska demokratija?! POLICIJA zabranila skup konzervativaca na kojem je gostovao Viktor Orban i govorio Najdžel Faražhttps://t.co/5Wve8DkvIK
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) April 16, 2024
Sa Motorhead-om, Lemi je objavio ukupno 22 albuma, koji su sadržali neke od najpoznatijih metal hitova tog doba, uključujući pesme Overkill and Bomber (1979), Ace of Spades (1980) i Killed by Death (1984).
Motorhed se naširoko navodi kao inspiracija za mnoge druge uspešne metal bendove, uključujući Metaliku, čiji su članovi često govorili o uticaju Motorheda na sopstveni zvuk i stil sviranja.
Nakon Kilmisterove iznenadne smrti, samo dva dana nakon što mu je dijagnostikovan rak, mnogi muzičari su odali počast rok ikoni, uključujući Hetfilda, koji ga je opisao kao „kuma“ hevi metala.
U 2016. godini, Lemijevi fanovi su pokrenuli peticiju za imenovanje novootkrivenog hevi metal elementa u periodnom sistemu u čast muzičara, nazvavši ga ‘Lemmium’. Peticija je prikupila preko 156.000 potpisa, ali su naučnici na kraju odbili žalbu, objašnjavajući da se hemijski elementi mogu nazvati samo po „mitološkom konceptu, mineralu, mestu ili zemlji, imanju ili naučniku“.
Nulta Tačka/RT