Glavni čovek PEKINGA izjavio da će zatvaranja zbog COVID-a trajati još 5 godina! Kineske mreže cenzurišu izjavu
Peking: Nakon što je visoki zvaničnik Komunističke partije rekao da će politika „nultog kovida“ ostati na snazi u Pekingu „narednih pet godina“, kineski cenzori su uklonili njegov govor sa interneta.
Ovu informaciju otkrio je šef gradske partije Pekinga Cai Ki u Peking Dejliju, zvaničnim novinama Komunističke partije za kinesku prestonicu.
Cai je u ponedelak rekao da će „u narednih pet godina Peking odlučno sprovoditi mere kontrole pandemije COVID-19 i podržavati politiku ‘nultog kovida’ kako bi sprečio da uvezeni slučajevi dođu, a domaći slučajevi da se oporave.
Cai je blizak saveznik kineskog predsednika Si Đinpinga, a njegova primedba „narednih pet godina” izazvala je ogromnu reakciju na kineskim društvenim mrežama.
„Moram ponovo da razmislim da li treba da ostanem u Pekingu na duži rok“, napisao je jedan korisnik na Veibou, kineskoj platformi nalik na Tviter.
Depopulacija je u toku a TRANSHUMANISTI imaju plan kako da ZAMENITE DECU!
„U narednih pet godina… koja je svrha biti živ“, rekao je drugi korisnik.
U pokušaju da ukroti negativnu reakciju na mreži, Peking dejli je uklonio ovu izjavu, opisujući to kao „grešku u uređivanju“, dok je ostale njegove primedbe o kontroli pandemije ostavio netaknutim, izvestili su zapadni mediji.
Veibo je od tada zabranio hešteg „narednih pet godina“ sa svoje platforme.
Iako su ceo govor i objavljeni citat iz Peking Dejlija proglasili pogrešnim, Cai je opširno raspravljao o mogućnosti održavanja politike nultog kovida u prestonici u narednih pet godina, navode mediji.
Kontrole pandemije koje će ostati na snazi uključuju rutinske PCR testove, stroga pravila ulaska, redovne zdravstvene preglede u stambenim naseljima i javnim mestima, kao i rigorozno praćenje i testiranje ljudi koji ulaze i izlaze iz Pekinga, preneli su državni mediji Caia.
Početkom maja, Si je udvostručio politiku nultog kovida na sastanku Stalnog komiteta Politbiroa Komunističke partije, najvišeg tela za donošenje odluka u zemlji, naređujući zvaničnicima i svim sektorima društva da se pridržavaju „odluka i planova“.
Mesecima su gradovi širom Kine – uključujući Peking i Šangaj – stavljeni pod potpuno ili delimično zatvaranje zbog striktne politike nultog kovida, što je izazvalo pustoš u ekonomskoj aktivnosti i štetilo tržištu rada. U maju je stopa nezaposlenosti za osobe od 16 do 24 godine dostigla rekordnih 18,4 odsto.
Kina nastavlja da zatvara čitave zajednice i gradove zbog samo nekoliko slučajeva Covid-a. Svi pozitivni slučajevi i bliski kontakti se šalju u državni karantin dok se kućni ljubimci ubijaju a porodice i deca bivaju razdvojeni
Kina je u nedelju prijavila 23 lokalno preneta slučaja COVID-19 širom zemlje, a Peking i Šangaj su zabeležili četiri slučaja, prema Nacionalnoj zdravstvenoj komisiji zemlje.
NultaTačka/NDTV