Subota 1. Aprila 2023.
Nulta Tačka Nulta Tačka
  • Mario ZNA PODCAST
  • Početna
  • Svet
  • Srbija
  • Ekonomija
  • Region
  • Zanimljivosti
  • Youtube
  • Tehnologija
  • Kontakt
 Hakeri im napravili pakao! Udarili na najveću kompaniju za preradu mesa
Sve vesti Tehnologija

Hakeri im napravili pakao! Udarili na najveću kompaniju za preradu mesa

by Mario Bojić 2. Juna 2021.

Na najveću svetsku kompaniju za preradu mesa JBS izveden je sajber napad koji je poremetio proizvodnju mesa u SAD, Kanadi i Australiji i primorao mnoge radnike da ostanu kod kuće.

Napad se dogodio u nedelju i bio je usmeren na servere kompanije u Severnoj Americi i Australiji, navodi se u saopštenju američkog ogranka JBS-a.

Kompanija je pojasnila da njeni rezervni serveri nisu pogođeni, a stručnjaci su pokušali da povrate sistem u funkciju što je pre moguće. Iz kompanije su dodali da nema dokaza da su podaci o kupcima, dobavljačima ili zaposlenima bili ugroženi.

Scientist Who Discredited Meat Guidelines Didn't Report Past Food Industry Ties - The New York Times

Australijska radiodifuzna korporacija (Ej-Bi-Si) je izvestila da su u državi Kvinslend otkazane brojne isporuke stoke, zbog čega su kamioni natovareni govedima morali da se vrate.

Prema izvorima australijske televizije, mesare će biti zatvorene na neodređeno vreme.

Endru Foden, šef australijskog Sindikata zaposlenih u mesnoj industriji u Tasmaniji rekao je da su hiljade radnika u mesnoprerađivačkoj industriji širom zemlje poslati kućama zbog hakovanja.

JBS ima 47 objekata i zapošljava oko 11.000 ljudi u Australiji, navodi AP.

Izvršni direktor JBS Australije Brent Istvud rekao je u nedelju za „Bif central“ da ne može da kaže koliko će trajati prekid poslovanja kompanije.

Savezni ministar poljoprivrede Dejvid Litlpraud rekao je za Ej-Bi-Si Radio da je vlada blisko sarađivala sa JBS-om i da je prerano reći da li je kompanija za pakovanje mesa pogođena rensomver napadom.

Rensomver je tip štetnog softvera koji je osmišljen tako da blokira pristup kompjuterskom sistemu. Hakeri onda zatraže otkup – obično u kriptovaluti – u zamenu za povratak pristupa.

Šteta je naneta i ograncima kompanije JBS u SAD i Kanadi, prenosi RT.

Podsetimo, početkom maja izveden je sajber napad na najveća američku kompaniju za prenos prerađene nafte u SAD “Kolonijal pajplajn” što je izazvalo velike probleme širom te zemlje.

  • 0
    Facebook
  • 0
    Twitter
  • 0
    Telegram
Previous post
Next post

Mario Bojić

administrator

najnovije
Svet

KANADA spremna da uvede potpomognuto samoubistvo za decu I TO

1. Aprila 2023.
Svet

KINA poručila FON DER LAJENOVOJ da nađe nekog drugog da

1. Aprila 2023.
Zanimljivosti

Alarmisti: Klimatske promene „produžuju sezonu alergija“

31. Marta 2023.
Tehnologija

Veštačka inteligencija koja upravlja nama: Krajnja neodgovorna tiranija

31. Marta 2023.
Nulta Tačka Nulta Tačka

Kategorije

YouTube
Region
Srbija
Svet
Tehnologija
Ekonomija

Partneri

Digitalna Srbija
Kupuj sa Kosmeta
H.O. Kosovsko Pomoravlje
ZeroHedge
The Epoch Times
Popular Mechanics

Produkcija

O nama
Impressum
Kontakt
Video
Arhiva

Pratite nas

Prati podkast Mario ZNA

© Copyright 2023. Nulta Tačka - All rights reserved.