I sinoć je gorela Francuska u jeku demonstracija zbog brutalnosti policije! Stotine uhapšenih (VIDEO)

I sinoć je gorela Francuska u jeku demonstracija zbog brutalnosti policije! Stotine uhapšenih (VIDEO)

U nekoliko francuskih gradova sinoć su ponovo izbili protesti zbog brutalnosti policije, i tom prilikom uhapšeno je 150 osoba, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Žerald Darmanen.

On je dodao da su demonstranti napali gradske skupštine, škole i policijske stanice.

Stotine Francuza su izašle na ulice nakon što je jedan policajac ubio 17-godišnjaka tokom provere vozila u predgrađu Pariza.
Protesti su postali nasilni, a policijske stanice i druge zgrade gađane su vatrometima i eksplozivima, prenosi Bi-Bi-Si.

https://twitter.com/MeghUpdates/status/1674244504709373953?s=20

Iz francuskog ministarstva unutrašnjih poslova ranije je saopšteno da su tokom nereda lakše povređena 24 policajca, kao i da su demonstranti zapalili oko 40 automobila.

U utorak ujutru, policajac je ubio 17-godišnjaka tokom provere u Nanteru, predgrađu u zapadnom delu Pariza, zbog toga što je mladić odbio da zaustavi svoj automobil.

https://twitter.com/L_ThinkTank/status/1674231957155094531?s=20

Francusko tužilaštvo je saopštilo da vodi istragu protiv policajca.

Francuski predsednik Emanuel Makron je izjavio da je ubistvo 17-godišnjaka od strane policije u Parizu „neoprostivo“.
„Imamo jednog adolescenta koji je ubijen. To je neobjašnjivo i neoprostivo“, rekao je Makron novinarima u Marseju, preneo je Rojters.

VRHUNSKI PODCAST! DRAGAN MARINKOVIĆ MACA U BUNKERU

NultaTačka

Ne propustite

Telegram suspendovao 64 kanala zbog pretnji Nemačke vlade

Telegram suspendovao 64 kanala zbog pretnji Nemačke vlade

Telegram je suspendovao 64 kanala na zahtev uplašenog nemačkog saveznog
Brazilski predsednik Bolsonaro slavi pobedu Džonija Depa: Istina će te osloboditi

Brazilski predsednik Bolsonaro slavi pobedu Džonija Depa: Istina će te osloboditi

BRAZIL – Brazilski predsednik Žair Bolsonaro objavio je u četvrtak