Istoričar upozorava da su se četiri od pet glavnih uslova za GRAĐANSKI RAT u Sjedinjenim Državama već desila
Poznati istoričar, demograf i pisac upozorava da su Sjedinjene Države na ivici novog građanskog rata.
Nil Hau, koji je koautor knjige „Četvrti preokret: američko proročanstvo“, primetio je da su se četiri od pet prediktora krize već desila, ostavljajući zemlju na ivici unutrašnjeg sukoba bez premca.
U nedavnom intervjuu za Daily Signal, Hau je sumirao faktore za koje smatra da guraju američku naciju ka mogućem građanskom ratu.
On je rekao da je prvi od četiri koji su se dogodili „kriza oko duga“, koju je Hau nazvao „novim pokretom čajanki“, koja se manifestovala tokom političkih sukoba 2010. pod istim imenom.
Drugi je napad OMU (oružje za masovno uništenje) na veliki američki grad, a to je teroristički napad na Njujork 11. septembra 2001. godine. Hau je rekao da su teroristički napadi ostvarili ovo predviđanje donoseći razaranja i trajne posledice.
Kraj je vrlo blizu, niko nije smeo ovo da saopšti ljudima | Aco Anđelković | Mario Zna, 293 Uživo
Treći je bio pandemija, tačnije pandemija koronavirusa (COVID-19) koja je zahvatila svet počevši od 2020.
Četvrti je bio ruska operacija u bivšoj sovjetskoj republici. Ovo se ispunilo kada je Rusija započela svoju specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini u februaru 2022. godine, a to je povezano sa njegovim predviđanjem da će međunarodne tenzije dostići tačku ključanja.
Kriza poništenja mogla bi da bude prekretnica koja bi Ameriku bacila u haos
Hau je rekao da je jedini preostali prediktor kriza poništavanja, gde bi „jedna ili više država zapravo poništile federalnu regulativu, što bi moglo dovesti do novog pokreta za secesiju“.
Takav događaj bi mogao biti prekretnica koja zemlju dovodi u haos.
Najveći problem za Bila Gejtsa je sloboda govora https://t.co/TRZqkQg7YX
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) September 10, 2024
Hauova teorija je zasnovana na konceptu „četvrtih preokreta“, koji su ciklični događaji koji se dešavaju svakih 80 do 100 godina i izazivaju velika previranja poput Velike depresije ili Drugog svetskog rata.
On veruje da SAD trenutno doživljavaju jedan od ovih četvrtih preokreta, koje karakteriše današnja intenzivna politička polarizacija i kulturni sukobi.
Hau je rekao da su se podele između „crvene“ i „plave“ Amerike povećale i postale toliko duboke da svaka strana sada vidi drugu kao „savršeno zlu“. On je naglasio da iako demokratija dobro služi za rešavanje običnih pitanja, ona se bori da pregovara o duboko ličnim i identitetskim sukobima.
„Kada je većina onoga o čemu govorite širina trotoara i prečnik kanalizacionih cevi, samo pitanje koordinacije, demokratija zaista dobro funkcioniše. Ali kada govorite o pitanjima koja praktično definišu ko ste vi, to ne funkcioniše“, rekao je Hau. „Nećete se odreći svega u šta verujete samo zato što su vam nedostajala tri glasa.
Hau je naglasio da je nacija na prekretnici, dodajući da bi osećaj egzistencijalne pretnje mogao da gurne naciju u haos.