Još jedan izraelski smrtonosni napad na humanitarni punkt u Gazi: Poginulo najmanje 10 ljudi, ranjeno više od 200

U poslednjem do sad izraelskom napadu na punkt za raspodelu humanitarne pomoći u Pojasu Gaze poginulo je najmanje deset Palestinaca, dok je oko 200 osoba ranjeno, saopštila je katarska televizija Al Džazira.

Incident se dogodio u blizini koridora Netzarim u centralnom delu Gaze. Prema izveštajima, izraelske snage otvorile su vatru na okupljene civile koji su čekali pomoć, što je izazvalo veliki broj žrtava.

POGLEDAJTE! Najnovija 333 epizoda Podkasta Mario Zna – Ovo menja sve! Najjače rasturanje do sada

Al Džazira takođe navodi da su u toku snažni vazdušni i artiljerijski napadi na južni deo Gaze, uključujući i grad Kan Junis.

Podsetimo, izraelska vojska je 18. marta obnovila vojne operacije u Gazi, prekinuvši prethodno postignuti prekid vatre iz januara. Kancelarija izraelskog premijera Benjamina Netanjahua saopštila je da je odluka doneta nakon što je Hamas odbacio predloge međunarodnih posrednika, uključujući i specijalnog američkog izaslanika Stiva Vitkofa.

Izraelske vlasti tvrde da je cilj operacije oslobađanje svih talaca koje Hamas drži u Gazi. S druge strane, Hamas optužuje Izrael i Sjedinjene Američke Države za nastavak oružanih sukoba.

Nulta Tačka/Mediji

Ne propustite

Oživljavanje praistorijskog monstruma: Genetski inženjering vraća u život džinovsku pticu moa

Američka kompanija Colossal Biosciences pokreće novi revolucionarni projekat – povratak
Londonski sud izdao nalog za ekstradiciju Asanža u SAD, preti mu kazna od 175 godina zatvora

Londonski sud izdao nalog za ekstradiciju Asanža u SAD, preti mu kazna od 175 godina zatvora

Britanski sud naredio je izručenje novinara DŽulijana Asanža Sjedinjenim Američkim