JUŽNA AFRIKA: Proglašeno STANJE KATASTROFE zbog nestanka struje- Uvode se mere kao protiv COVID-a 19

JUŽNA AFRIKA: Proglašeno STANJE KATASTROFE zbog nestanka struje- Uvode se mere kao protiv COVID-a 19

Južnoafrički predsednik Siril Ramafosa proglasio je u četvrtak nacionalno „stanje katastrofe” zbog krize električne energije u zemlji, rekavši da to predstavlja egzistencijalnu pretnju po ekonomiju i društvo Južne Afrike.

„U zahvatu smo duboke energetske krize, čije je seme posejano pre mnogo godina“, rekao je Ramafosa u svom godišnjem obraćanju parlamentu o stanju nacije.

Državno komunalno preduzeće Eskom u problemima sprovodi najgore dosadašnje isključenje struje za koje se očekuje da će ove godine izbrisati čak 2 procentna poena sa ekonomskog rasta u najindustrijalizovanijoj afričkoj zemlji.

Porastao je pritisak na Ramaphosa da obezbedi rešenja jer se južnoafrička domaćinstva i preduzeća suočavaju sa širokim restrikcijama.

Proglašenje nacionalnog stanja katastrofe daje vladi dodatna ovlašćenja da odgovori na krizu, uključujući omogućavanje hitnih procedura nabavki i sprovođenja novih propisa.

On je koristio je isti zakon tokom histerije COVID-19.

Ramafosa je takođe u četvrtak rekao da će imenovati ministra za električnu energiju u okviru Predsedništva.

NultaTačka

Ne propustite

HIT! Bajden pomešao Ukrajinu sa Iranom u sinoćnjem obraćanju naciji (VIDEO)

HIT! Bajden pomešao Ukrajinu sa Iranom u sinoćnjem obraćanju naciji (VIDEO)

Džo Bajden je u najnovijem govoru verovali ili ne ponovo
KINESKE VLASTI ISELJAVAJU GRAĐANE U KARANTIN U POLA NOĆI, KO NE SLUŠA DOBIJE BATINE

KINESKE VLASTI ISELJAVAJU GRAĐANE U KARANTIN U POLA NOĆI, KO NE SLUŠA DOBIJE BATINE

Kineske vlasti počele su da iseljavaju građane Sijana, grada od