Južnoafrički crnci pevaju ‘Ubijte belce, ubijte farmere'(VIDEO)
Partija boraca za ekonomsku slobodu (EFF), poznata i kao „Crna stranka“ u Južnoj Africi, je krajnje levi marksistički pokret sa milionskim članstvom.
Partija je dosledno pozivala na iskorenjivanje svih belih Južnoafrikanaca, iako se ova činjenica često potpuno ignoriše od strane zapadnih medija.
Na mitingu ove nedelje lider EFF-a Julijus Malema podigao je masu ljudi rasističkim skandiranjem „Ubijte „Bure“(belce)! Ubijte farmere!’
Reč Bur se koristi u Južnoj Africi da opiše bele farmere holandskog porekla, ili bele ljude uopšte.
Podsećanja radi, 2022. godine Odeljenje za ravnopravnost Vrhovnog suda u Južnoj Africi donelo je odluku da pesma „Kill the Boers”(Ubijte Bure) nije slučaj „govora mržnje”.
Shocking video shows South Africa’s black party singing “kill the Boer (Whites), kill the White farmer”
This is all downstream from the rotten secular religion of wokeness and CRT plaguing America today.
You have been warned.
WATCH.
— Benny Johnson (@bennyjohnson) July 31, 2023
Pesma mržnje, koja slavi ubistvo holandskih doseljenika u Južnoj Africi, zaštićena je slobodom izražavanja i mora biti prepuštena političkoj debati u društvu, navodi sud.
Članovi EFF-a su u prošlosti osumnjičeni da su učestvovali u napadima na farme u vlasništvu belaca i ubijali farmere; užasni zločini koje mediji dosledno poriču predstavljaju problem u regionu. U nekim slučajevima sudovi oslobađaju počinioce uprkos brojnim dokazima o njihovoj krivici.
Tokom 2018. godine, dok su nasilni napadi i pretnje smrću belim farmerima u Južnoj Africi jačali, delegacija od 30 južnoafričkih poljoprivrednih porodica stigla je u ruski Stavropoljski region tražeći utočište.
Naučnici potvrđuju da se ličnost osobe „drastično menja“ nakon što se primi vakcina protiv COVID-ahttps://t.co/FfdiP5BEQq
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) August 1, 2023
„To je pitanje života i smrti – ima napada na nas. Došlo je do tačke da političari dižu talas nasilja“, rekao je tada Adi Šlebuš medijima.
„Klima ovde [u Stavropoljskom kraju] je umerena, a ovu zemlju je Bog stvorio za poljoprivredu. Sve ovo je veoma privlačno”.
Čini se da retorika (i akcije) ponovo ključaju.
Južnoafrički politički lideri tvrde da napadi nisu rasno motivisani.
Kao što su mnogi u SAD primetili, uspon marksističkih pokreta u Južnoj Africi mogao bi biti uvid u američku budućnost ako se uskoro ne učini nešto da se zaustavi širenje „probuđene“ ideologije.
Pozivi na rasno nasilje nad belcima postali su uobičajeni, i iako se bilo koje slične javne izjave u SAD od strane belih suprematističkih grupa kritikuju i smatraju za osudu, ako to učine manjinski aktivisti, to se jednostavno naziva „politički govor“.
Nije iznenađujuće da je izveštavanje o skupu EFF-a od strane zapadnih medija potpuno minimalizovano, pri čemu većina novinskih kuća ne pominje atmosferu rasne mržnje u pozadini.
To se ne razlikuje od njihovog tretmana nereda BLM-a, koji su opisani kao „uglavnom mirni“ i „vatreni, ali mirni“ protesti dok su kvartovi u više američkih gradova goreli.
Srećom, sve je veći kontingent umerenih i konzervativnih manjina koji odbijaju da se pokore krajnje levičarskim idejama.
Može ostati samo nada da će to biti dovoljno da se smire rasne tenzije u SAD u narednim godinama.
Južna Afrika je možda predaleko otišla u kandže marksističkog fanatizma da bi se vratila.