Kanađanin sa invaliditetom trpi pritisak da bude eutanaziran da bi „olakšao teret državi“
Jedan Kanađanin sa invaliditetom kaže da se oseća „potpuno traumatizovano“ nakon što su ga lekari agresivno pritiskali da prihvati eutanaziju kako bi olakšao teret državi.
49-godišnji Rodžer Foli, predstavljen je u kratkom filmu rediteljke Amande Ahtman u okviru njene serije Umirem da te upoznam.
Infowars.com izveštava: Foli je, govoreći iz bolničkog kreveta na video snimku objavljenom na Jutjubu, rekao da je, dok je živeo kao bolesno dete, bio „veoma nekoordinisan i uvek umoran“.
„A onda nisu imali mnogo testiranja onoga što mi je na kraju dijagnostikovano. Dakle, samo sam mislio da sam lenj“, rekao je on.
Masovna hipnoza, moćnici neće odustati od svoje ideologije | Saša Radulović | Mario Zna, 279 Uživo
Foli je odrastao sa svojim tatom, koji je bio vodoinstalater i veteran Drugog svetskog rata. Ispričao je da je imao „mnogo istrajnosti“.
„I pretpostavljam da me je to pogodilo. Kada je preminuo, bilo je zaista teško“, rekao je.
Foli je upitan da li mu je ponuđena eutanazija, ili medicinska pomoć pri umiranju (MAiD), da mu okončaju život. On je potvrdio da mu je postupak, koji je u Kanadi legalan od 2016, nuđen „više puta“.
„Jednom su me pitali, da li razmišljaš o samopovređivanju? Iskren sam prema njima i kažem im da razmišljam o tome da okončam svoj život zbog onoga kroz šta prolazim, jer mi je onemogućeno da dobijem resurse koji su mi potrebni da živim bezbedno kod kuće“, rekao je Foli.
„I niotkuda, on samo izvuče: ’Pa, ako ne dobiješ sredstva, uvek možeš da se prijaviš za pomoć, znaš na šta mislim?‘ Osećaš se tako opljačkano.“
Foli ne može čak ni da „funkcioniše“ bez lekova. On je na milosti bolničkog osoblja.
LifeSiteNews nije uspeo da dođe do Folija pre objavljivanja da mu postavi više pitanja o tome kako mu je ponuđena eutanazija.
Na snimku, Foli, koji nije otkrio tačnu prirodu svog stanja, samo napominjući da ne može „čak ni da funkcioniše“ bez lekova i da je „vezan za krevet“, on je primetio da mu trenutni zdravstveni sistem Kanade nije pomogao da proživi njegov život bolje, ali mu je umesto toga izazvao još više problema.
„To me je potpuno traumatizovalo“, rekao je Foli, dodajući da je to sada „ovaj opširniji izbor, u kome u mojoj situaciji kada kažem da sam razmišljao o samoubistvu, sretnem se sa: ‘Pa, znate, bolnica ima program da pomogne ti sa tim ako želiš da okončaš svoj život.“
Plandemija 2.0: Simptomi ptičjeg gripa mogu biti „bez simptoma“ https://t.co/mtgFtgyrSP
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) May 30, 2024
„To nije postojalo pre nego što je MAiD legalizovan. Ali sada je tu. Neće biti ni sekunde u ostatku mog života a da neću imati flešbekove na to, obezvređivanje mene i svega što jesam“, primetio je on.
Zbog Folijeve nesposobnosti da obavlja osnovne zadatke bez pomoći druge osobe, gotovo u svemu je morao da se osloni na pomoć bolničkog osoblja.
Kada je reč o MAiD-u, primetio je da mejnstrim narativ da protivljenje tome dolazi samo od vernih ljudi nije ništa drugo do „zamena teza“.
„Ja nisam religiozan, poštujem ljude koji su religiozni. Reći da se samo religiozne osobe protive eutanaziji i asistiranom samoubistvu je potpuno pogrešno“, rekao je on.
Foli je primetio da, kada je u pitanju njegova budućnost, ima „nadu“ da će uskoro moći da „probije“ „sistem“ kako bi mogao da živi kod kuće.
„Ono što mi daje nadu je da ću jednog dana moći da probijem ovaj titanijumski zid sistema i dobijem pristup resursima koji su mi potrebni i da živim kod kuće sa asistentima koji žele da rade sa mnom, i ja želim da radim sa njima“, rekao je on.
„I možemo da radimo kao tim… Imam strast prema tome. Na primer, ne želim da se odreknem svog života.“
U februaru, nakon kritika grupa za život, medicinsko i mentalno zdravlje, kao i većine kanadskih provincija, savezna vlada pod premijerom Džastinom Trudoom odložila je planirano proširenje MAiD-a na one koji pate isključivo od mentalnih bolesti do 2027.
Broj Kanađana ubijenih smrtonosnom injekcijom od 2016. je blizu 65.000, sa procenjenih 16.000 smrtnih slučajeva samo u 2023. godini, a mnogi strahuju da bi zbog manipulisanja zvaničnim statistikama taj broj mogao biti i veći.
Zaista, nedavno ažurirano statističko ažuriranje Kanade priznalo je da se eutanazija isključuje iz ukupnog broja smrtnih slučajeva uprkos tome što je to šesti uzrok smrtnosti u zemlji.
Ranije ove nedelje, LifeSiteNews je objavio izveštaj u kojem se navodi kako je kanadski veteran i artiljerac otkrio, dok je razgovarao u podcastu sa dr Džordanom Petersonom, da lekovi koji se koriste u MAiD-u u suštini daju senzaciju davljenja osobi, što je dovodi do smrti.
Nulta Tačka/InfoWars