Kao u Kijevu! Na TAJVANU pojedinci i grupe počele sa obukom za RAT SA KINOM
TAJPEJ, Tajvan — U skladištu koje propušta vodu na periferiji grada, Su Jun je pripremio svoje oružje. U nastavku, više naoružanih ljudi obučenih u maskirne prsluke, pomoćne pojaseve i štitnike za kolena učinilo je isto. Došlo je još jedno naređenje i otvorili su vatru.
Pucnji su se čuli i odzvanjali ispod plafona. Potencijalni branioci su nastavili da pucaju, menjajući se između pušaka i pištolja usmerenih na kartonske mete. Na poslednju komandu, galama se stišala, ostavljajući čaure razbacane po podu.
Su, 39, nije vojnik, već majstor za tetoviranje. Jedini put kada je držao pušku koja je ispaljivala prave metke bilo je pre više od jedne decenije, tokom dve godine služenja vojnog roka koji se tada zahtevao od muškaraca na Tajvanu. Ali dok su pištolji u njegovim rukama bili lažni – a vežba više pejntbol meta nego vojni manevar – pretnja u Suovom umu bila je stvarna.
Ovako nas u novu priču uvodi LaTimes koji prenosi vesti iz Tajpeja u kojem se po svemu sudeći stanovnici ovog administrativnog centra poput Ukrajinaca u Kijevu pripremaju za rat sa Kinom.
Kako prenosi LaTimes,” Tajvan je decenijama živeo pod avetom vojne agresije iz kontinentalne Kine, koja ovo ostrvo smatra delom svoje teritorije. Ali tek kada je Rusija izvršila invaziju na Ukrajinu u februaru, mnogi Tajvanci su počeli da se pitaju kakvu bi ulogu mogli da imaju ako izbije rat kod kuće i kineski vojnici iznenada budu na plažama.”
Zabrinut da će možda morati da uzme oružje, Su se brzo upisao na početni kurs airsoft oružja i još dva nakon toga.
“Prosto se čini da je sve moguće”, rekao je Su.
U Ukrajini su se civili uključili u borbu protiv Moskve jurišnim puškama i molotovljevim koktelima. Finski građani, koji takođe dele granicu s Rusijom, požurili su na ratne kurseve odbrane kako bi naučili borbu prsa u prsa i kako koristiti oružje. Međutim, na Tajvanu je sličan instinkt naišao na stroge zakone o kontroli oružja i komplikovanu istoriju između njegovog naroda i vojske, koja datira još od dana vanrednog stanja pod Nacionalističkom partijom ili Kuomintangom.- navodi dalje LaTimes
Napetosti su se intenzivirale kako su pozivi kineskog predsednika Xi Jinpinga na ujedinjenje postali odlučniji suočeni sa sve većim protivljenjem Tajvana. Čak i među zabrinutima, malo broj stanovnika Tajvana veruje da je invazija neizbežna. Ali gledanje Rusije uspešno završava vojnu operacju u Ukrajinu je istaklo najgori scenario u suočavanju s neprijateljskim, teritorijalnim i znatno većim susedom.
I krećemo! Francuska počinje da deli bonove za hranu zbog “ekonomsko-energetske krize”
https://t.co/gTes9yWyT1— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) May 28, 2022
Ti strahovi su ponovo oživeli debatu o tajvanskoj nacionalnoj odbrambenoj strategiji i o tome može li izdržati sličan napad iz Kine. Kineski ratni avioni brujali su ostrvom poslednjih godina, a pomorske vežbe Pekinga u Južnom kineskom moru uznemirile su region.
Sa druge strane Bela Kuća do zuba naoružava Tajvan a sam predsednik SAD-a, Džozef Bajden je nedavno izjavio da će Amerika svim sredstvima braniti Tajvan ukoliko bi došlo do Kineske ofanzice.
Tajvanski predsednik Tsai Ing-wen povećao je izdatke za odbranu na rekordne nivoe, dok su američki zvaničnici izmerili kako Tajvan može najbolje odvratiti kinesku vojsku koja se širi.
Ni Amerika, ni Kina nemaju sistema koji donose slobodu već najgoru vrstu kontrole a obe “imperije” žele da kontrolišu ne samo svoje teritorije već ceo svet dok u mnogim i to onim najopasnijim sektorima sarađuju na visokom nivou a jedan od najboljih primera je korona histerija koja je počela u kineskoj laborataoriji u Vuhanu kroz istraživanja koja su finansirali Pentagon i Bela kuća. Družba, braća, saučesnici u zločinu a žrtve obični ljudi, mahom naivni.