
Kenedi predlaže zabranu mobilnih telefona u školama – roditelji podržavaju ideju
Robert F. Kenedi Mlađi, direktor Sekretarijata za zdravlje i socijalne usluge SAD, izjavio je da deca ne bi trebalo da koriste mobilne telefone u školama, jer oni negativno utiču na njihovo zdravlje i akademski uspeh.
U intervjuu za Fox and Friends, Kenedi je istakao da je upotreba mobilnih telefona i društvenih mreža direktno povezana sa depresijom, lošim uspehom u školi, suicidalnim mislima i zloupotrebom psihoaktivnih supstanci.
UTORAK u 20h PREMIJERA! Ovo se čekalo: Spremite se za istinu koje se mnogi plaše | Mario Zna i Šej Bous
On je dodatno naglasio i potencijalne zdravstvene rizike, rekavši da telefoni emituju elektromagnetno zračenje koje može izazvati neurološka oštećenja kod dece, ćelijska oštećenja, pa čak i rak.
Iskustva drugih zemalja i podrška nastavnika
Kenedi je naveo da su države i zemlje koje su već zabranile mobilne telefone u školama primetile značajno poboljšanje u okruženju za učenje.
Takođe je istakao da su nastavnici oduševljeni ovom promenom, jer im omogućava bolji fokus na nastavu i poboljšava disciplinu u učionici.
Roditelji podržavaju zabranu
Iako smatra da bi roditelji trebalo sami da donesu odluku o korišćenju mobilnih telefona van škole, Kenedi je istakao podatak iz nedavne ankete, prema kojoj oko 80% američkih roditelja podržava zabranu mobilnih telefona u školama.
Nulta Tačka/Mediji