KINEZI SVE IZMISLILI! OBRISALI DOKAZE ALI KASNO! ŠVAJCARSKA AMBASADA U PEKINGU TRAŽI ,,NJIHOVOG“ BIOLOGA KOJI NE POSTOJI A KOJEG SU KINESKI KOMUNISTI KREIRALI ZA GLOBALNU PREVARU
Državni mediji u Kini tiho su obrisali izveštaje o navodnom švajcarskom biologu koji kritikuje napore SAD-a i Evropskih zemalja da istraže poreklo pandemije, nakon što je švajcarska ambasada u Pekingu rekla da biolog verovatno nije stvarna osoba, prema njihovim podacima.
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
Švajcarske diplomate započele su potragu za biologom po imenu Wilson Edwards, nakon što je njegovo ime dominiralo u kineskim medijskim izveštajima krajem jula.
Prema kineskim razgovorima na društvenim mrežama i izveštajima državnih medija, istraživač je navodno pretrpeo, zastrašivanje od SAD-a zbog podrške istrazi SZO-a o poreklu virusa Kineske komunističke partije.
VEČERAS UŽIVO OD 20H! MARIO ZNA POSREDSTVOM PRIKUPLJENIH INFORMACIJA I ANALIZE OTKRIVA ŠTA NAS ČEKA!
https://youtu.be/xywkNgkSEh4
Ambasada Švajcarske u Pekingu je 10. avgusta rekla da Edvars možda ne postoji. Rekli su da nema registrovanih građana koji se zove Wilson Edwards, niti su pod tim imenom objavljeni bilo kakvi radovi iz biologije.
,,Ako postojite, voleli bismo da vas upoznamo!“, napisala je ambasada u postu na engleskom i kineskom Twitter i Weibu nalogu.
Ambasada je navela da će izveštaji o postojanju ovog čoveka verovatno biti da je on nepostojeća persona i zatražila od kineskih medija da uklone izveštaje nepostojeće osobe.
Looking for Wilson Edwards, alleged 🇨🇭 biologist, cited in press and social media in China over the last several days. If you exist, we would like to meet you! But it is more likely that this is a fake news, and we call on the Chinese press and netizens to take down the posts. pic.twitter.com/U6ku5EGibm
— Embassy of Switzerland in Beijing (@SwissEmbChina) August 10, 2021
Priča je od tada uklonjena sa kineskih emitera CGTV na engleskom jeziku i drugih kineskih državnih medija, ali kineski članak na CGTV-u mogao se pogledati do petka.
Nestao je i Facebook nalog koji je služio kao izvor informacija za kineske vlasti. Švajcarske diplomate rekle su da je nalog imao samo jedno prijavljeno mesto i tri prijatelja nakon što je otvoren 24. jula.
Prema izveštajima, Edvardsov Facebook nalog opisivao je ovu ličnost kao biologa iz Švajcarske.
SZO je prošlog meseca najavio reviziju laboratorije u Wuhanu i ostalih istraživačkih institucija u kojima je virus prvi put identifikovan. Agencija je rekla da Peking nije delio sveže podatke o pacijentima sa istražiteljima te je pozvala kineski režim da bude ,,transparetan“ i ,,kooperativan“.
Peking je odbacio napore za nenadzirnu istragu o poreklu komunističkog virusa, koji uzrokuje bolest COVID 19. Najviši kineski zdravstveni zvaničnici zatražili su od SZO-a da se ,,reši političkog uplitanja“ 22. jula.
Državni mediji kao što su Global Times i China Daily, 30 jula podelili su izveštaj o objavi na Facebooku sa kineske centralne televizije CGTV.
U izveštaju se takozvani biolog pozvao na izvor SZO.a rekavši da SAD napadju kineski režim jer traže da se prati poreklo virusa. ,,Neki od njegovih kolega istraživača bili su pod ogromnim pritiskom i zastrašivanjem iz SAD-a i pojedinih medija“ navodi se u objavama nepostojećeg Edvarska a to su preneli kineski mediji.
Čuvari drže konstantnu stražu ispred instituta za virusologiju Wuhan a to su radili i kada je SZO vodio istragu vezanu za poreklo virusa.
U međuvremenu, nedavni izveštaj Centra za informacionu bezbednost (CIR) otkrio je da je velika kineska mreža društvenih medija pokušala da poseje sumnje u tvrdnje da je virus izašao iz laboratorije.
Nalozi koji postoje na Facebook-u, Twitter-u, Instagramu i Youtube-u imaju lažne slike profila koje se gotovo ne razlikuju od stvarnih ljudi. CIR je u svom izveštaju istakao nameru svega ovoga:
,,Naše istraživanje pokazuje dokaze namernog napora da se iskrivi međunarodna percepcija o značajnim pitanjima- u ovom slučaju u korist Kine“, rekao je Benjamin Strick, autor izveštaja CIR-a,
,,Čini se da je cilj mreže delegitimizacija tvrdnji koje dolaze sa zapada“, rekao je Strick.
,,Vrlo se preklapaju narativi koji se dele na društvenim mrežama sa tih naloga sa izjavama predstavnika kineske države i medija povezanih sa državom.“
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
NultaTačka/ZeroHedge