Klimatski histeričar i bivši potpredsednik SAD, Al Gor objavio rat industriji fosilnih goriva
Alarmista klimatskih promena i bivši potpredsednik Sjedinjenih Država Al Gor kritikovao je industriju fosilnih goriva, optužujući kompanije za naftu i gas da „koriste atmosferu kao otvorenu kanalizaciju“.
Gor, čija su klimatska predviđanja propala , rekao je ove nedelje da kompanije za fosilna goriva „kopaju, buše i pumpaju fosilizovane ostatke mrtvih životinja i biljaka i spaljuju ih na načine koji koriste atmosferu kao otvorenu kanalizaciju, ugrožavajući budućnost čovečanstva“.
Kao i mnogi proroci klimatskog Armagedona, Gor je pokušao da krivicu za protivljenje alarmizmu prebaci sebičnim interesima kompanija za proizvodnju goriva, umesto da prepozna rastući naučni izazov tvrdnjama o klimatskoj vanrednoj situaciji.
Industrije fosilnih goriva, rekao je on, „predstavljale su sebe kao izvor pouzdanih saveta koji su nam potrebni da rešimo ovu krizu“, ali u stvarnosti reaguju na „moćne podsticaje“ da održe potrebu za fosilnim gorivima živom.
Sada je jasno da kompanije za fosilna goriva nisu bile „iskrene kada su govorile da žele da budu značajan deo donošenja rešenja za ovu krizu“, rekao je Gor. “Industrija fosilnih goriva govori račvastim jezikom.”
Prema rečima bivšeg potpredsednika, industrija fosilnih goriva se decenijama bavi „masovnim prevarama“ i sada pokušava da se infiltrira u politički proces na svim nivoima, uključujući i godišnji samit UN o klimi.
Korisno je podsetiti se da je Gor 2006. godine izjavio da će planeta, ukoliko se ne preduzmu drastične mere, do 2016. doživeti nepovratnu „tačku bez povratka“. Ta godina je došla i prošla bez katastrofalnih rezultata, uprkos zapošljavanju ne „ drastične mere.”
Zatim je 2008. video snimak otvaranja nemačkog muzeja pokazao Goru kako kaže da bi „cela severna polarna ledena kapa mogla potpuno nestati za pet godina“, predviđanje koje se pokazalo spektakularno lažnim.
Prošlog januara, gospodin Gor je izneo izvanrednu tvrdnju da zagađenje gasovima staklene bašte „ključa okeane“, izaziva „kišne bombe“ i postavlja scenu za „milijardu“ klimatskih izbeglica, tokom obraćanja na Svetskom ekonomskom forumu (WEF). ) događaj u Davosu, Švajcarska.
Još uvek stavljamo 162 miliona tona gasova staklene bašte „zagađenja“ u atmosferu svakog dana, rekao je Gore.
„To je ono što ključa okeane, stvara ove atmosferske reke, i kišne bombe, i isisava vlagu iz zemlje i stvara suše, i topi led i podiže nivo mora, i izaziva ove talase klimatskih izbeglica, za koje se predviđa da će dostići milijardu u ovom veku“, grmeo je on.
U međuvremenu, u naučnom svetu počeli su da prevladavaju razumniji glasovi, posebno sa avgustovskom Svetskom deklaracijom o klimi, koja je odlučno negirala postojanje takozvane „klimatske vanredne situacije“.
Deklaracija, čijih 1.600 potpisnika uključuje i dva dobitnika Nobelove nagrade, napominje da su se klimatski modeli pokazali neadekvatnim za predviđanje globalnog zagrevanja, da ugljen-dioksid (CO2) nije zagađivač i da klimatske promene nisu povećale prirodne katastrofe.
„Geološki arhiv otkriva da je klima na Zemlji varirala sve dok postoji planeta, sa prirodnim hladnim i toplim fazama“, navodi se u Deklaraciji. „Malo ledeno doba završilo se tek 1850. Stoga ne čudi što sada doživljavamo period zagrevanja.“
Štaviše, svet se zagrejao „značajno manje nego što je predvideo IPCC na osnovu modelovanog antropogenog uticaja“, piše u tekstu, a jaz između stvarnog i modelovanog sveta „nam govori da smo daleko od razumevanja klimatskih promena“.