Koju zemlju Tramp planira da cilja posle Grenlanda?

Američki predsednik Donald Tramp mogao bi da usmeri pažnju na Island ukoliko uspe u nameri da pribavi Grenland, rekao je vojni ekspert Stanislav Krapivnik u intervjuu za RT.

Ovog meseca Tramp je obnovio pritisak da preuzme kontrolu nad autonomnom danskom teritorijom Grenlanda, koja zauzima stratešku poziciju u severnom Atlantiku i bogat je neiskorišćenim prirodnim resursima.

Krapivnik, bivši oficir američke vojske i vojni komentator, rekao je da će “američki imperijalni motor” nastaviti da traži nove ciljeve sve dok prinuda silom ostaje efikasna.

“Kad SAD dobiju Grenland, neće biti zadovoljne,” rekao je, sugerišući da bi Island mogao biti sledeći.

“Island ima retke minerale, aluminijum… i ogromne rezerve geotermalne energije koje Trampove pristalice žele za data centre koje planiraju da izgrade. To je ogroman, jeftin i lokalizovan izvor energije,” dodao je Krapivnik.

On je takođe odbacio Trampovu tvrdnju da je američki suverenitet nad Grenlandom neophodan kako bi se sprečilo da ga Kina ili Rusija zauzmu vojno, nazivajući tu ideju “podjednako neverovatnom kao da Kina ili Rusija zauzmu Mesec, barem u skorijoj budućnosti.”

Nulta Tačka/RT

Ne propustite

Хакери напали Google: Сви 2,5 милијарде Gmail налога у опасности

Хакери су пробили велику базу података Google-а, стављајући налоге 2,5
Uprkos seksualnim skandalima i saradnji sa Epštajnom, princ Endru zahteva da mu se vrate kraljevske titule

Uprkos seksualnim skandalima i saradnji sa Epštajnom, princ Endru zahteva da mu se vrate kraljevske titule

Britanski princ Endru molio je svoju majku, kraljicu Elizabetu, da