KORISNICI OVE TELEKOM MREŽE SU UGROŽENI! HAKER PRODAJE „SVE PODATKE O 100 MILIONA KORISNIKA T-MOBILE-a“
Haker prodaje, kako tvrde, lične podatke o 100 miliona korisnika T-Mobile-a u SAD-u, navodeći da to znači potpunu evidenciju za svakog klijenta, uključujući brojeve socijalnog osiguranja…
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
Izveštaji sa Motherboard-a.
Sam post na forumu ne pominje T-Mobile, ali je prodavac rekao Motherboard-u da su dobili podatke koji se odnose na preko 100 miliona ljudi i da su podaci došli sa servera T-Mobile.
Motherboard je video uzorke podataka i potvrdio da sadrže tačne podatke o korisnicima T-Mobile-a.
„T-Mobile USA. Potpune informacije o klijentima“, rekao je prodavac Motherboard-u u ćaskanju na mreži. Prodavac je rekao da je kompromitovao više servera vezanih za T-Mobile.
Čini se da su podaci sveobuhvatni:
• Imena
• Brojevi socijalnog osiguranja
• Brojevi telefona
• Fizičke adrese
• Jedinstveni IMEI brojevi
• Podaci o vozačkoj dozvoli
VEČERAS UŽIVO OD 20h MARIO ZNA! SVE INFORMACIJE I ANALIZE NA JEDNOM MESTU!
https://youtu.be/xywkNgkSEh4
Haker kaže da privatno prodaju veliki deo podataka, i da može da dostavi 30 miliona brojeva socijalnog osiguranja i podatke o vozačkoj dozvoli za 6 bitkoina (270.000 dolara). Ovi podaci bi bili glavna meta za identifikaciju krađe.
T-Mobile nije ni potvrdio ni demantovao tu tvrdnju.
T-Mobile je u izjavi za Motherboard rekao: „Svesni smo tvrdnji iznetih na underground forumu i aktivno istražujemo njihovu validnost. Trenutno nemamo dodatnih informacija za deljenje.“ T-Mobile je u više navrata odbijao da odgovori na dodatna pitanja o obimu krađe podataka.
Ranije ovog leta došlo je do još jednog velikog propusta u zaštiti privatnosti kada je haker uspeo da preuzme podatke o 700 miliona korisnika LinkedIn-a.
Druga velika krađa podataka LinkedIn-a navodno otkriva podatke o 700 miliona korisnika, što je više od 92% od ukupno 756 miliona korisnika. Baza podataka se prodaje na dark web-u, sa zapisima koji uključuju telefonske brojeve, fizičke adrese, podatke o geolokaciji i predviđenim zaradama.
Haker koji je došao do podataka objavio je uzorak 1 miliona zapisa, a provere potvrđuju da su podaci tačni i ažurni.