Korupcija na najvišem nivou: Nove fotografije dokazuju da je Bajden lagao o Hanterovim poslovnim vezama
Predsednik Džo Bajden je više puta negirao bilo kakvu umešanost u poslove njegovog sina Hantera sa inostranstvom, ali nedavno objavljene fotografije iz Nacionalnog arhiva govore drugačiju priču. Ove slike, dobijene kroz pravnu bitku koju je vodila konzervativna grupa America First Legal, pokazuju da se Bajden sastao sa Hanterovim poslovnim saradnicima dok je bio potpredsednik. Fotografije doprinose rastućem broju dokaza koji su u suprotnosti sa Bajdenovim tvrdnjama o ovoj stvari i postavljaju ozbiljna pitanja o njegovoj iskrenosti i integritetu.
Slike, snimljene tokom putovanja u Kinu u decembru 2013., prikazuju kako se Bajden rukuje sa Džonatanom Lijem, izvršnim direktorom BHR Partners, kineske privatne investicione kompanije čiji je suosnivač Hanter Bajden. Na drugoj fotografiji se vidi kako Bajden predstavlja Hantera kineskom predsedniku Si Đinpingu. Ovi sastanci su prethodno potvrđeni putem e-pošte i svedočenja u Kongresu, ali fotografije pružaju neosporan vizuelni dokaz da je Bajden komunicirao sa poslovnim partnerima svog sina uprkos njegovim ponovljenim poricanjima.
Bajdenove tvrdnje o neznanju o Hanterovim poslovima razobličavane su iznova i iznova. Svedoci su svedočili da je Bajden bio na spikerfonu sa Hanterovim saradnicima, prisustvovao večeri sa njima, pa čak i pisao pisma preporuke za koledž Lijevoj deci. U jednoj posebno osuđujućoj WhatsApp poruci, Hanter je zapretio kineskom biznismenu tvrdeći da „sedi ovde sa ocem“, nagoveštavajući da je Džo Bajden direktno umešan u pritisak na njega da plati.
Obrazac nepoštenja
Ovo nije prvi put da je Bajden uhvaćen u laži o poslovima svog sina. 2019. je tvrdio: „Nikada nisam razgovarao sa svojim sinom o njegovim poslovima u inostranstvu. Ipak, mejlovi sa Hanterovog laptopa otkrili su da je Bajden večerao sa Vadimom Požarskim, savetnikom odbora ukrajinske gasne kompanije Burisma, 2015. Hanter je u to vreme bio u upravnom odboru Burisme, zarađujući milion dolara godišnje iako nije imao iskustva u energetskom sektoru.
Robert F. Kenedi kaže da Fauči mora da odgovara zbog ‘ubijanja hiljada dece’ https://t.co/x5bpTYxISX
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) December 30, 2024
Tokom predsedničke kampanje 2020, Bajden je odbacio skandal sa laptopom svog sina kao „rusku propagandu“, tvrdnju koja je od tada potpuno diskreditovana. Čak i u martu 2024, Bajden je insistirao da „nije komunicirao sa njegovim partnerima“, misleći na Hanterove poslovne saradnike. Nedavno objavljene fotografije jasno pokazuju da je ova izjava lažna.
Dodajući kontroverzu, Bajden je nedavno izdao opsežno pomilovanje Hantera pokrivajući sve zločine koje je možda počinio od 2014. do 2024. To uključuje potencijalne optužbe vezane za njegove poslove u inostranstvu, što bi moglo da implicira ne samo Hantera već i njegovog oca. Kritičari tvrde da je pomilovanje pokušaj da se porodica Bajden zaštiti od daljeg ispitivanja.
Samo 20 odsto Amerikanaca podržava pomilovanje, ali Bajdenovi saveznici, uključujući senatora Dika Durbina, branili su ga kao da je to „rad iz ljubavi“. Ovo očigledno nepoštovanje odgovornosti podriva poverenje javnosti u pravosudni sistem i jača percepciju da Bajdenovi rade iznad zakona.
Prevare kao tradicija
Objavljivanje ovih fotografija je oštar podsetnik na Bajdenov dugogodišnji obrazac nepoštenja. Od njegovog poricanja o Hanterovim poslovima do njegovog odbacivanja skandala sa laptopom, Bajden je dosledno obmanjivao američki narod. Nespremnost medija da ga pozovu na odgovornost samo je podstakla nepoverenje javnosti u mejnstrim medije.
Kako se pojavljuje sve više dokaza, postaje sve jasnije da su Bajdenove tvrdnje o nevinosti neodržive. Američki narod zaslužuje transparentnost i poštenje svojih lidera, a ne mrežu laži i zataškavanja. Vreme je da Bajden bude čist i da njegovi branioci prestanu da omogućavaju njegovu prevaru.