Letnje temperature na Antarktiku opale uprkos histeriji o „globalnom zagrevanju“
Već decenijama globalisti i korporativni mediji plasiraju narativ da je „globalno zagrevanje“ rezultat ljudskog delovanja, koje uništava planetu i dovodi do klimatske „katastrofe“. Tvrdeći da će topljenje ledenih kapa na Arktiku i Antarktiku dovesti do porasta nivoa mora i potapanja obala. Međutim, nova naučna istraživanja osporavaju ove tvrdnje.
Korejski naučnici specijalizovani za polarna istraživanja potvrdili su da temperature na Antarktiku nisu rasle u poslednjih nekoliko decenija. Naprotiv, letnje temperature su pale za 1°C u periodu od 1979. do 1999. godine i od tada su stagnirale.
Ovo otkriće, objavljeno u prestižnom časopisu Nature, pokazuje da je Antarktik uglavnom zaobiđen u eri histerije o „klimatskim promenama“. Podatke su potvrdile dve metode merenja: merenja sa zemaljskih stanica, koja pokazuju pad od 0,53°C po deceniji tokom tog perioda, i „reanaliza“ podataka dobijenih kompjuterskim modelima, koji takođe ukazuju na trend zahlađenja.
AstraZeneka pod istragom u Kini zbog prevare u prodaji lekova https://t.co/gIPow56ee3
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) January 11, 2025
Štaviše, druga naučna istraživanja sugerišu da je ledena površina oko Antarktika tokom poslednjih sedam decenija čak blago proširena. Ovo je u suprotnosti s narativom koji tvrdi da topljenje leda ugrožava priobalne regione širom sveta.
Dodatno, istraživanja ukazuju da ozonska rupa iznad Antarktika, i pored 35-godišnje zabrane hlorofluorougljenika (CFC), ostaje nepromenjena. Dok Ujedinjene nacije i Svetski ekonomski forum (SEF) podržavaju „zeleni alarmizam“ i „Net Zero“ agendu, naučnici ističu da se ovakvi narativi često ne oslanjaju na kompletne podatke ili ignorišu neprijatne činjenice.
Antarktik ostaje jasan primer kako naučna istraživanja mogu izazvati popularne medijske narative, nudeći podatke koji pružaju drugačiju sliku od one koja dominira u javnom prostoru.