Ludnica i bolest: Amerikanci saznali da je Bajdenova administracija plaćala milione za transrodne eksperimente nad životinjama
Organizacija White Coat Waste, koja se protivi okrutnim eksperimentima sa životinjama, otkrila je šokantne informacije o transrodnim eksperimentima koje finansira Nacionalni institut za zdravlje (NIH). Ova vladina agencija, koja se finansira iz federalnog budžeta (a samim tim i iz poreza koje plaćaju američki građani), dodelila je 15 aktivnih grantova za ovakve eksperimente na životinjama, čiji ukupni trošak prelazi 26 miliona dolara.
Eksperimenti, koji uključuju manipulaciju rodnim identitetom životinja, postavljaju ozbiljna pitanja o etici i opravdanosti takvih istraživanja koja su plaćena novcem poreznih obveznika.
UŽIVO! PODKAST MARIO ZNA u ČETVRTAK 21h | Istina izlazi na videlo, ovo niko ne može da zaustavi
Mnogi od ovih eksperimenata bili su klasifikovani u kategoriju „seksualnih i rodnih manjina” koja se obično koristi za dodelu grantova u okviru raznolikosti, jednakosti i inkluzije, a 2023. godine ova kategorija je uključivala oko 373 miliona dolara troškova.
Neki od šokantnih eksperimenata:
- Na Univerzitetu Alabame u Birmingemu, za istraživanje da li miševi koji su primali takozvanu „hormonsku terapiju koja afirmiše rod” dobro reaguju na tretmane za bubrežnu insuficijenciju, potrošeno je 668,250 dolara.
- Na Univerzitetu Mičigen u En Arboru, od 2019. godine potrošeno je 2,587,605 dolara kako bi se miševi pretvorili u transrodne jedinke i proučavali efekti testosteronske terapije na „reproduktivni fenotip i funkciju.”
- Na Univerzitetu u Oregonu, 9,738,868 dolara je potrošeno za istraživanje koje je imalo cilj da pretvori ovnove u homoseksualne jedinke koristeći kontrolu testosterona u fetalnim testisima.
- Na Univerzitetu Duk u Severnoj Karolini, miševi su podvrgnuti hormonskoj terapiji i operacijama kako bi se proučavala „imunološka reakcija na vakcinu protiv HIV-a.” Ovaj eksperiment koštao je 455,120 dolara.
Zabranjena pitanja: Šta je postignuto?
Iako nisu dobijeni konkretni rezultati koji bi imali široku primenu, jasno je da su istraživači i institucije koje su sprovodile ove eksperimente izvukle ogromne sume iz vladinih fondova.
Na primer, UPENN, Univerzitet Mičigen, Rutgers i Prinseton su dobili više od 10 miliona dolara za istraživanje u kojem su životinje korišćene kao modeli za ljudska istraživanja.
Tokom saslušanja u Kongresu, Džastin Gudmen, potpredsednik organizacije White Coat Waste, otkrio je da je NIH potrošio 240 miliona dolara na transrodne eksperimente nad životinjama.
On je napomenuo da američki porezni obveznici ne bi trebalo da plaćaju milijarde dolara godišnje za zastarele, okrutne i potencijalno opasne eksperimente sa životinjama, posebno kada većina Amerikanaca nije saglasna sa tim.
Ovi eksperimenti, koji su često klasifikovani kao istraživanje u okviru rodne inkluzije, izazivaju široku osudu zbog nesmislenosti i etičkih problema, dok se institucije i istraživači koji ih sprovode bogate državnim sredstvima.
Nulta Tačka/Mediji