MAĐARSKA i ITALIJA usvojile zakon o zabrani ideje jedenja buba- Stopiran plan Klausa Švaba
I Mađarska i Italija usvojile su nove zakone koji zabranjuju dnevni red Svetskog Ekonomskog Foduma koji nalaže konzumiranje buba, dok građani širom sveta ustaju i odbacuju planove globalističkih elita za čovečanstvo.
Mađarska je objavila stroga pravila protiv tajne insektifikacije hrane . Ministar poljoprivrede Ištvan Nađ saopštio je da sada zahtevaju da hrana koja sadrži proteine insekata nosi oznaku „Upozorenje! Hrana koja sadrži proteine insekata” i mora biti izložena odvojeno od drugih proizvoda.
Rairfoundation.com izveštava: Ministar je naglasio da vlada želi da zaštiti mađarske potrošače od hrane koja sadrži proteine insekata koju je Brisel odobrio u Evropskoj uniji (EU) kroz striktno obeležavanje proizvoda i pravila segregacije.
Mađarska je bila jedina država članica koja nije podržala nameru EU da dozvoli da se insekti plasiraju kao hrana i u obliku sastohaja hrane u EU.
On je dodao da Evropska komisija rizikuje naše gastronomske tradicije i navike u ishrani. Zbog toga je Ministarstvo poljoprivrede izmenilo uredbu o obeležavanju hrane kako bi potrošačima pružilo tačne informacije.
NOVO! SAŠA BOROJEVIĆ U PODCASTU MARIO ZNA
Proizvodi koji sadrže proteine insekata biće jasno prepoznatljivi i odvojeni na policama prodavnica. Neusaglašena ambalaža i etikete mogu nastaviti da se koriste tri meseca, a proizvodi sa takvim pakovanjem ili etiketama mogu ostati na tržištu najviše tri meseca. Ištvan Nađ je takođe istakao da neće biti izricane kazne za nepoštovanje izmenjene Uredbe u trajanju od 90 dana.
On je istakao da reprezentativna istraživanja Nacionalne kancelarije za bezbednost lanca ishrane jasno pokazuju da je od 2016. godine udeo ljudi u Mađarskoj koji neće jesti insekte porastao za 2,4 odsto.
Oni koji više vole da kupuju hranu mađarskog porekla ne žele da jedu insekte. Pored toga, on je podvukao da mađarski poljoprivrednici uvek obezbeđuju mađarsko stanovništvo kvalitetnom hranom, svežom i kvalitetnom hranom, tako da ne treba strahovati ni od nestašice hrane ni proteina.
On je takođe rekao da uredba ne utiče na aditive dobijene od insekata, koji su naširoko korišćeni u prehrambenoj industriji, ali se primenjuju na insekte kao sastojke.
Italija je zabranila brašno od insekata u svojoj testenini, prenosi The Times. „Sve veća upotreba brašna napravljenog od cvrčaka, skakavaca i larvi insekata u kuvanju naišla je na žestoko protivljenje u Italiji, gde vlada treba da zabrani njegovu upotrebu u pici i testenini i odvoji ih na policama supermarketa.’
U znak straha da bi insekti mogli biti povezani sa italijanskom kuhinjom, tri ministra vlade sazvala su konferenciju za novinare u Rimu kako bi objavila četiri dekreta koji imaju za cilj suzbijanje. „U osnovi, ovo brašno se ne meša sa hranom napravljenom u Italiji“, rekao je ministar poljoprivrede Frančesko Lolobriđida
Kao što je ranije objavljeno u RAIR Foundation USA, neizabrani samopomazani globalisti godinama se bore da zapadnjaci jedu bube. Nadaju se da će građanima isprati mozak pričama o životnoj sredini i ishrani kako bi kontrolisali svoj izbor hrane. „Prepuna vitamina, proteina i minerala, brašno napravljeno od cvrčaka se sve više smatra ekološkim načinom za dobijanje hranljivih materija, a predviđa se da će tržište dostići 3,5 milijardi dolara do 2029. EU je već odobrila hranu napravljenu od cvrčaka, skakavaca i larve tamne bube. U januaru su na listu dodane larve brašnara.“
Međutim, sva četiri insekta su navedena u italijanskim uredbama, koje zahtevaju da svi proizvodi koji ih sadrže budu označeni velikim slovima i izloženi odvojeno od druge hrane.
„Ko želi da jede ove proizvode može, ali oni koji ne žele, a pretpostavljam da će to biti većina Italijana, moći će da biraju“, rekla je Lolobriđida.
Orazio Šilači, ministar zdravlja, rekao je da će zakon takođe zabraniti upotrebu brašna od insekata u „tipičnim“ italijanskim proizvodima kao što su pica i testenina.
U daljem pokušaju da promoviše italijansku hranu, vlada je u četvrtak objavila da će predložiti uvrštavanje italijanske kuhinje na Uneskovu listu svetske baštine.