Медведев: Лопови из ЕУ се још плаше да отму руску имовину, али од планова нису одустали

Заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев оштро је критиковао Европску унију (ЕУ), упоређујући поступке Брисела са методама организованог криминала.

Коментаришући јучерашњи самит европских лидера, посвећен финансирању кијевског режима, Медведев је на свом Телеграм каналу истакао да се ЕУ за сада није усудила да отворено заплени замрзнуту руску имовину – али да од тих планова није одустала.

„Састанак лопова (такозвани ‘самит ЕУ’) у Бриселу донео је неколико одлука значајних за криминални свет“, написао је Медведев.

„Учесници су се уплашили да изведу разбојништво – односно да јавно украду руски новац.“

Према његовим речима, разлог за уздржаност Брисела лежи у томе што је ЕУ „признала старешинство“ Вашингтону, који се успротивио директној конфискацији руске имовине.

Планови нису напуштени, само одложени

Медведев је нагласио да европски званичници нису одустали од даљих покушаја пљачке и присвајања руске имовине, већ су одлучили да се, како је навео, „привремено примире“.

Он је додао да су и немачки канцелар Фридрих Мерц и француски председник Емануел Макрон били спремни да изазову „крупан скандал“, али да је од тога за сада одустајано.

„Све ово указује на почетак велике прерасподеле утицаја у европском криминалном свету“, закључио је заменик председника Савета безбедности Русије.

Нулта Тачка/ТАСС

Ne propustite

Problemi u raju?! Nemačka zahteva od Poljske da zaustavi vozove sa migrantima iz Ukrajine

Problemi u raju?! Nemačka zahteva od Poljske da zaustavi vozove sa migrantima iz Ukrajine

Nemačke vlasti zatražile su od Poljske da obustavi vozove sa
Australija: Regulator za lekove priznaje da ne zna stepen štete od vakcine protiv Covid-a

Australija: Regulator za lekove priznaje da ne zna stepen štete od vakcine protiv Covid-a

Australijski regulator za lekove, Therapeutic Goods Administration (TGA), nema pojma