Mejnstrim mediji su u nezakonitom dosluhu sa velikim tehnološkim kompanijama radi cenzurisanja onlajn vesti

Prema novoj tužbi, neke od najstarijih medijskih organizacija na svetu nezakonito su ušle u dosluh sa Big Tech kompanijama kako bi kolektivno cenzurisale onlajn vesti.

U tužbi na 108 stranica navodi se da su Rojters, Asošiejted pres, Bi-Bi-Si i druge organizacije prekršile američki zakon tim dosluhom, što je učinjeno nakon formiranja koalicije pod nazivom Inicijativa za pouzdane vesti (TNI).

Prvi put pokrenut u martu 2020. na početku „pandemije covida“, TNI je radio zajedno sa platformama društvenih medija poput Fejsbuka i Tvitera, kao i brojnim mejnstrim medijima, kako bi ućutkao slobodu govora ljudi.

Prema Epoch Times-u: Koalicija je formirana 2020. kako bi pokušala da zaustavi „štetne mitove – dezinformacije“ i „lažne vesti“, navodi BBC. Džesika Sesil sa Bi-Bi-Sija, bivša šefica TNI-ja, opisala je koaliciju kao „saradnju između tehnologije i medija“, a rad uključuje pronalaženje „praktičnih načina da se uguše“ navodne lažne informacije iz izvora koji nisu deo grupe.

To je dovelo do Big Tech cenzure konkurenata medijskim organizacijama, kao što je Dečja zdravstvena odbrana, neprofitna organizacija koja nastoji da podigne svest o zabrinutostima za bezbednost vakcina, navodi neprofitna organizacija u novoj tužbi.

Ali TNI je zapravo smatrao da su tačne ili verovatno istinite informacije lažne, uključujući mogućnost da COVID-19 potiče iz laboratorije u Kini, kaže „Dečija zdravstvena odbrana“.

Nulta Tačka/TheEpochTimes

Ne propustite

Otkrivena teme pregovora između Rusije i SAD-a u Rijadu

Majk Volc, savetnik za nacionalnu bezbednost SAD-a, izjavio je za

Mario Zna udario na mejnstrim medije zbog prikrivanja gorućeg skandala oko USAID-a: „Svi su dobijali novac, pa čak i podkasti“

Domaćin popularnog podkasta Mario Zna i osnivač Nulta Tačke, Mario