MI6 obavestio Ukrajinu da će Rusi bitku za Donbas početi između 12. i 19. aprila
Navodno će udar na „Donbaski front“ početi čim RF nagomila 90.000 vojnika.
Kijevska propaganda tvrdi da će ukrajinska armija u nju ući sa 90.000-100.000 vojnika i 10.000 jedinica teškog naoružanja. Odnosno, sa: 320 tenkova, 642 topa i haubice, 640 višecevnih raketnih bacača, 42 lovca, 45 jurišnih aviona… Po objektivnim procenama, Ukrajinci svega imaju – upola ili tri četvrtine manje…
Kijev i njegovi nalogodavcisa Zapada pokušali da u pomoć opkoljenima u Mariupolju, među kojima je najmanje deset zapadnih oficira i instruktpra, pošalju ukrajinski teretni brod „Apache“. Njegov kapetan je to i pokušao, ali se nakon mitraljeskih rafala po brodu – zaustavio…
Britanska tajna služba MI6 obavestila je vojni i državni vrh Ukrajine da će Rusi „bitku za Donbas“ početi između 12. i 19. aprila.
Precizirala je da će se to dogoditi čim Rusi zapadno od ukrajinskog „donbaskog fronta“ budu skoncentrisali 90.000 vojnika.
Upozorenje je preneo britanski premijer Boris Džonson koji je, za vreme kratke posete Kijevu, obećao Ukrajincima 120 tenkova i drugih oklopnih vozila.
Ukrajinski Generalštab je saopštio da Rusija koncentriše snage i oko Harkova i da će napad na taj veliki grad možda početi istovremeno sa „bitkom bitaka“.
Kijevska propaganda tvrdi da će ukrajinska armija u nju ući sa 90.000-100.000 vojnika i 10.000 jedinica teškog naoružanja. Odnosno, sa: 320 tenkova, 642 topa i haubice, 640 višecevnih raketnih bacača, 42 lovca, 45 jurišnih aviona…
Po objektivnim procenama, Ukrajinci svega imaju – upola ili tri četvrtine manje…
Mariupolj će, kako trenutno stvari stoje, do velike bitke biti potpuno očišćen od ostataka ukrajinske armije i neonacista iz puka „Azov“.
Već su isterani iz mariupoljske luke i saterani na teritoriju metalurškog kombinata „Azovstalj“. Međutim, tu nema civila pa ruska vojska može koristiti i najveće kalibre i bacače plamena.
I dalje je velika intriga: koliko se tačno zapadnih oficira i obaveštajaca nalazi među opkoljenima?
Postoje pretpostavke da ih je najmanje deset i da – pored generala NATO Rodžera Klutjeva – ima i drugih „visokih činova i važnih zverki“.
Indirektno, na takav zaključak upućuje i pokušaj Kijeva i njegovih nalogodavaca sa Zapada da opkoljenima u Mariupolju pošalju ukrajinski teretni brod „Apache“.
Njegov kapetan je to i pokušao, ali se nakon mitraljeskih rafala po brodu – zaustavio…
Šef evropske diplomatije Žozep Borelj, koji je boravio u Kijevu zajedno sa predsednicom Evropske misije Ursulom fon der Lajen, poželeo da se sukob u Ukrajini reši vojnim sredstvima, a ne diplomatskim putem.
Podsetio je da je EU u martu odobrila 500 miliona evra za dodatnu nabavku naoružanja za Ukrajinu.
Nulta Tačka/SrbinInfo