Migranti čine skoro 6 od 10 osumnjičenih za nasilne zločine u Nemačkoj
Osumnjičeni migranti odgovorni su za skoro 6 od 10 nasilnih zločina u Nemačkoj, prema novim podacima koje je objavila savezna vlada.
Uprkos tome što čine oko 14,6 odsto stanovništva, strani migranti su odgovorni za 58,5 odsto svih nasilnih zločina.
Stranci bez nemačkog pasoša čine 111.517 osumnjičenih za nasilne zločine od ukupno 190.605 osumnjičenih za celu zemlju.
Statistiku je objavila Federalna kancelarija kriminalističke policije, a prenosi NTV.
Broj ne-Nemaca osumnjičenih za nasilne zločine porastao je za 14,5 odsto u odnosu na prethodnu godinu, dok strani migranti takođe čine 187.000 od ukupno 424.000 osumnjičenih za krađe.
Pfizer se nagodio za preko 10.000 tužbi koje povezuju Zantac sa rakom https://t.co/e6ZfW3bpVE
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) May 9, 2024
„Ne računajući imigracione zločine, broj ne-Nemaca osumnjičenih za bilo koji zločin porastao je za 17,8 odsto u 2023. na 923.269 osumnjičenih, što predstavlja skoro polovinu od ukupno 2,25 miliona osumnjičenih za zločine prošle godine“, izveštava Breitbart.
NTV je pokušala da opravda kriminal stranih migranata tvrdeći da su oni doživeli nasilje u svojim matičnim zemljama, što „snižava prag za korišćenje nasilja“.
Posebno, brojke ne uključuju migrante koji su kasnije dobili nemačko državljanstvo ili one sa migracionom pozadinom preko jednog od svojih roditelja.
Andrea Lindholc, član parlamenta Bundestaga iz stranke Hrišćansko-socijalna unija (CSU) desnog centra, rekla je da Nemačka dostiže svoju „granicu“ u svojoj „sposobnosti da integriše“ migrante, dodajući da integracija ima veliku cenu.
Sada postoji većinsko protivljenje masovnoj migraciji među Nemcima, uprkos tome što establišment demonizuje one koji imaju takve stavove kao desničarske ekstremiste.
Nemačka vlada je ranije obećala da će povećati deportacije stranih kriminalaca nakon ogromnog porasta kriminala migranata.
AfD koja je protiv masovnih migracija je druga najveća partija u Nemačkoj i najpopularnija među mladima, ali savezna vlada pokušava da je zabrani u ime „očuvanja demokratije“.