Мутант патуљци – Захарова оштро о европским лидерима који подржавају Кијев

Лидери европских земаља који настављају да подржавају Кијев и игноришу позиве на решавање конфликта су са “мутант патуљцима”. Ову изјаву дала је Марија Захарова, званична представница Министарства иностраних послова Русије, у интервјуу за ТАСС са маргина Источног економског форума (EEF) у Владивостоку.

Она је коментарисала речи бивше аустријске министарке спољних послова Карин Кнајсл, која је европске лидере на састанку са Доналдом Трампом упоредила са “седам патуљака”.

Распад ЕУ је неизбежан – Из СРБИЈЕ креће Слобода | Пол Антоан | Марио Зна ЕП. 355


Захарова је, међутим, додала оштру ноту:

“Седам патуљака из бајке помагало је Снежани, чувајући је и подржавајући. Али ови патуљци са састанка са Трампом припадају другој бајци – они су део система који је довео до покушаја атентата на америчког председника. Не слушају шта он говори, исмевају га и подржавају ултра-либералне ставове.”

Према њеним речима, Трампов позив на решавање украјинске кризе и даље није добио подршку Европске уније – ни колективно, ни индивидуално, ни од бирократије.

“Не говорим о појединцима или народима, већ о режимима који су тамо били присутни. Због тога ми се чини да су они нека врста мутант патуљака,” закључила је она.

Нулта Тачка/ТАСС

Ne propustite

Prve izlazne ankete francuskih predsedničkih izbora: Makron i Le Penova izjednačeni

Prve izlazne ankete francuskih predsedničkih izbora: Makron i Le Penova izjednačeni

Emanuel Makron i Marin Le Pen izjednačeni su na francuskim
Ovo su govornici na današnjem protestu protiv nasilja

Ovo su govornici na današnjem protestu protiv nasilja

Na protestu „Srbija protiv nasilja“, koji se održava u 18