NAJNOVIJA VEST: AMERIKANCI STAVILI ČAK 34 KINESKE FIRME NA CRNU LISTU ZBOG „ORUŽJA ZA KONTROLU MOZGA“ KOJEG KINEZI KORISTE ZA MASOVNU KONTROLU
Američko ministarstvo finansija stavilo je na crnu listu 34 kineske kompanije i istraživačke institute, a Vašington je optužio jedan od navedenih instituta za razvoj „oružja za kontrolu mozga“.
Kineski instituti i firme dodani su u sredu na ‘listu entiteta’, pridruživši se više od 260 drugih kineskih kompanija – uključujući giganta pametnih telefona Huawei – koji se već nalazi na listi. Stavljanje na listu zabranjuje ovim firmama da kupuju tehnologiju iz SAD-a bez izričite dozvole Vašingtona.
Među navedenim subjektima su Kineska akademija vojnomedicinskih nauka (AMMS) i 11 njenih istraživačkih instituta. U dokumentima Federalnog regtistra objavljenom u četvrtak, Bajdenova administracija je tvrdila da ovi instituti „koriste biotehnološke procese za podršku [kineskoj vojsci“ i da su razvili „navodno oružje za kontrolu mozga“.
NE MOGU IM NIŠTA! VLASTI U FRANCUSKOJ NE MOGU DA STANU NA PUT HAKERIMA I LAŽNIM KOVID PROPUSNICAMAhttps://t.co/UrDxsVQS2a
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 17, 2021
“Naučna razvijanja za biotehnologijom i medicinskim inovacijama može da spasi živote. Nažalost, NR Kina odlučuje da koristi ove tehnologije kako bi ostvarila kontrolu nad svojim narodom i represiju nad pripadnicima etničkih i verskih manjinskih grupa”, napisala je ministarka trgovine Gina Raimondo u izjavi, pozivajući se na navodna kršenja ljudskih prava od strane Narodne Republike Kine protiv Ujgurski muslimani u kineskoj provinciji Xinjiang.
Četiri druge kompanije dodate su na listu „zbog podrške kineskoj vojnoj modernizaciji“, dok je pet dodatnih firmi dodato jer su navodno pokušavale da nabave američku tehnologiju kako bi pomogle kineskoj vojsci.
Upis Federalnog registra nije dalje razradio navodno kinesko „oružje za kontrolu mozga“, niti je precizirao koji od instituta AMMS-a stoji iza ovog oružja.
Bajdenova administracija je uglavnom nastavila antagonistički stav bivšeg predsednika Donalda Trumpa prema Pekingu.
Iako Bajden nije uveo nikakve nove carine na kinesku robu, nije uklonio one koje je uveo Trump. Osim toga, Bidenova administracija nastavlja da cilja kineski tehnološki sektor sa sankcijama, proširujući zabranu američkih ulaganja iz Trumpove ere u kompanije koje rade s kineskom vojskom.
NE PROPUSTITE NAJNOVIJI INTERVJU IZ BUNKERA! MARIO ZNA I DIKA ZEČEVIĆ O ONOME O ČEMU NIKO NE SME DA PRIČA
NultaTačka/RT