Najnovija vest! Generalna skupština UN-a izbacila Rusiju iz Saveta za ljudska prava

Najnovija vest! Generalna skupština UN-a izbacila Rusiju iz Saveta za ljudska prava

Generalna skupština Ujedinjenih nacija suspendovala je Rusiju iz Saveta za ljudska prava, javljaju mediji.

Nacrt rezolucije zapadnih država podržale su 93 zemlje, a protiv je bilo 24. Uzdražno je bilo 58.

Prethodno je predstavnik Kine u UN Žang Džun je rekao da će Peking glasati protiv jer se rezolucijom stvara opasan presedan.

Predstavnik Belorusije je tokom rasprave istakao je da je Minsk kategorički protiv rezolucije jer je ona politički motivisana, a njen cilj je demonizacija Rusije i potkopavanje pregovora Moskve i Kijeva.

NAJNOVIJE INFORMACIJE O DEŠAVANJIMA U SVETU I U SRBIJI! OVO SE NE PROPUŠTA

Predsednik Meksika Andres Manuel Lopes Obrador izjavio je ranije da njegova zemlja ne namerava da podrži suspenziju Rusije iz saveta za ljudska prava jer je uverena da je neophodan dijalog upravo kroz strukture Ujedinjenih nacija.

Kako je ranije javljeno protiv suspenzije će glasati Rusija, Kazahstan, Venecuela, Severna Koreja, Iran, Sirija, Kuba.

NultaTačka/Mediji

Ne propustite

Orban: Kina ima mirovni plan, Amerika ima ratnu politiku

Orban: Kina ima mirovni plan, Amerika ima ratnu politiku

Mađarski premijer Viktor Orban nastavio je svoju mirovnu misiju putovanjem
Свет остаје без кафе? Рекордне цене Арабике док се бразилска криза продубљује

Свет остаје без кафе? Рекордне цене Арабике док се бразилска криза продубљује

Цена кафе Арабика у Њујорку скочила је скоро 4% и