Najpoznatiji lanac supermarketa u Velikoj Britaniji ubacio u ponudu hranu od insekata: Meso postaje skupo, ovo će moći svi da jedu
Najpopularniji britanski lanac supermarketa Aldi počeo je da uvodi novu „hranu“ na bazi insekata kao alternativu mesu.
Lanac prodavnica prehrambenih proizvoda sa popustom Aldi planira da prodaje gotova jela od insekata za porodice koje se bore da kupe pravo meso.
Kompanija kaže da će ovaj potez pomoći potrošačima da zadovolje dnevne potrebe porodica za proteinima u uslovima rastućih cena hrane.
Poslednjih godina globalisti, kao što su Svetski ekonomski forum (WEF) i Bil Gejts, promovišu bube kao što su cvrčci kao jeftin i održiv oblik proteina.
Aldi trenutno istražuje koje proizvode na bazi insekata može nabaviti kao zamenu za meso.
NOVO! OVO SE NE PROPUŠTA! BRANIMIR NESTOROVIĆ U PODKASTU MARIO ZNA
Kompanija planira da nabavi proizvode kompanije Yum Bug, koja proizvodi gotovu hranu od insekata.
Osnivači Yum Bug-a, Aaron Thomas i Leo Taylor, upravo su otvorili svoj prvi restoran u kojem se služi hrana od insekata.
Godine 2022, ovaj homoseksualni par je slučajno izabran među stotinama kandidata da se pojavi u emisiji „Aldijeva sledeća velika stvar“ na Kanalu 4.
Tomas iz Islingtona u Londonu je rekao:
„Mi smo na misiji da promenimo percepciju insekata kao hrane; oni su jedan od najodrživijih izvora proteina na svetu.”
On je dodao da cvrčci sadrže do 70% proteina, što je tri puta više od količine proteina u govedini.
Tomas takođe tvrdi da cvrčci imaju više gvožđa od spanaća, više kalcijuma od mleka i tri puta više omega-3 masnih kiselina od lososa.
Neki izveštaji su čak označili insekte kao „superhranu“.
„Oni su neverovatna superhrana“, tvrdi Tomas. „Želimo da potrošnju insekata uvedemo u mainstream. Ako budemo u mogućnosti da se nađemo pred Aldijevom publikom, to bi bila neverovatna prilika.“
U međuvremenu, Tejlor je otkrio da on i Tomas jedu bube „godinama“. Prilično prikladno, rekao je da su počeli da prave svoje prve recepte na bazi insekata u garaži roditelja.
„Aaron i ja godinama kuvamo sa insektima“, rekao je Tejlor. „Počelo je 2017. eksperimentisanjem vikendom u garaži mojih roditelja, kuvanjem raznih recepata i objavljivanjem sadržaja na mreži. Tada smo prodali naše prve kutije sa receptima za insekte iz naših spavaćih soba tokom karantina, i tu je sve počelo.“
Ovo dolazi u vreme kada WEF i Gejts napreduju u zameni goveđeg mesa lažnim „mesom“ uzgojenim u laboratoriji ili sastavljeno od insekata.
Prošle godine, Gejtsova kompanija za lažno meso dobila je federalno odobrenje od Ministarstva poljoprivrede Sjedinjenih Država (USDA) da prodaje proizvode za potrošnju američkoj javnosti.
Odobrenje je označilo značajnu prekretnicu za industriju mesa uzgojenog u laboratoriji.
WEF insistira na tome da će lažno meso i insekti igrati ključnu ulogu u ispunjavanju sve većih potreba za proteinima rastuće globalne populacije.
Nedavno se Džef Bezos iz Amazona pridružio Gejtsu u podršci industriji lažnog mesa.
Ogromna ulaganja Bezosa i Gejtsa naglašavaju potencijal koji investitori visokog profila vide u ovom alternativnom izvoru proteina. Njihovo učešće naglašava obećanje industrije da će se pozabaviti ekološkim problemima povezanim sa tradicionalnom proizvodnjom mesa.