Nama cene ne skaču?! U Atini organizovani protesti zbog poskupljenja- došlo do sukoba sa policijom (VIDEO)

Nama cene ne skaču?! U Atini organizovani protesti zbog poskupljenja- došlo do sukoba sa policijom (VIDEO)

Studenti i predstavnici sindikata u glavnom gradu Grčke, Atini, protestovali su protiv poskupljenja.

Demonstranti su se okupili na trgu Klathmonas i održali proteste protiv poskupljenja, uključujući cena električne energije i prirodnog gasa.

Okupljeni su tražili uvođenje maksimalne cene energenata i privatizaciju Kompanije za distribuciju električne energije (DEI).

Kako se vidi na snimcima iz glavnog grada Grčke, došlo je i do manjeg obračuna demonstranata sa policijom.

Podsetimo, danas su i u Berlinu pristalice stranke „Alternativa za Nemačku“ organizovale proteste pod nazivom „Energetska bezbednost i zaštita od inflacije – naša zemlja na prvom mestu!“.

Pored Berlina za vikend su organizovani i masovni protesti u Beču i Pragu. U Srbiji i dalje narod ćuti zbog ogromnog skoka cena osnovnih potrepština.

NultaTačka

Ne propustite

Stiže nova "PANDEMIJA" upozoravaju stručnjaci

Stiže nova „PANDEMIJA“ upozoravaju stručnjaci

Više od tri godine nakon što se pojavila ‘pandemija covida’,
Ruske snage zarobile još jednog britanskog plaćenika! Ako se ovako nastavi ostrvo će ostati pusto

Ruske snage zarobile još jednog britanskog plaćenika! Ako se ovako nastavi ostrvo će ostati pusto

Ruske snage su zarobile još jednog Britanca. Sve više stranih