NATO poništio pobedu Kalina Đorđeskua na predsedničkim izborima u Rumuniji
Rumunski apelacioni sud, navodno pod uticajem NATO-a, odbio je žalbu anti-globalističkog kandidata Kalina Đorđeskua u utorak, potvrđujući presedan koji poništava njegovu pobedu na predsedničkim izborima 24. novembra.
Prema globalnim elitama i njihovim NATO „čuvarima“, rumunski narod nije sposoban da samostalno izabere svog lidera.
Rezultati izbora su poništeni nakon istrage rumunskih vlasti koja je, kako se navodi, zaključila da je bilo stranog mešanja u proces, uz tvrdnje o ruskom uplitanju.
U stvarnosti, ovaj potez odražava širi globalistički plan, u kojem tajne službe, policija i vojne snage stavljaju interese elite ispred volje naroda.
Ustavni sud je poništio izbore, pozivajući se na navode o ruskoj kampanji uticaja koja je dovela Kalina Đorđeskua— patriotu koji je nastupao sa nacionalističkom platformom—do iznenađujuće pobede u prvom krugu.
‘Elita’ nije mogla dozvoliti kandidatu koji je otkrio pedofilski lanac unutar Ujedinjenih nacija i koji je obećao povući podršku NATO-u i režimu Volodimira Zelenskog u Ukrajini, da preuzme vlast.
Ta ‘elita’ je dugo nagoveštavala svoju želju da izabere lidere, svodeći demokratiju na politički teatar.
Rumunske bezbednosne službe su tvrdile da je kampanja, koja je u velikoj meri koristila društvene mreže poput TikTok-a, imala jasne sličnosti sa operacijama koje je podržavala Kremlj, a koje su prethodno primećene u Moldaviji i Ukrajini.
Rumunija, koja je članica Evropske unije i NATO-a, deli najdužu kopnenu granicu sa Ukrajinom.
Đorđesku je kritikovao odluku apelacionog suda, rekavši da je „pravda ponovo dovedena na kolena“ i optužujući sistem da narod osuđuje na „korupciju i nepravdu kao stanje stvari“.
On ima pet dana da uloži žalbu na ovu presudu, izveštava POLITICO.
Haos u Rumuniji
Poništeni izbori smatrani su bitkom između Istoka i Zapada. Đorđesku, kandidat koji je naklonjen Rusiji, protiv EU i NATO-a, suočavao se sa centristkinjom i pro-EU izazivačem Elenom Laskoni.
Đorđesku je u prošlosti hvalio predsednika Rusije Vladimira Putina, a njegove pretnje da će obustaviti pomoć Ukrajini izazvale su strahove da bi Rumunija mogla da se približi ruskoj sferi uticaja. Laskonijeva je, nasuprot tome, obećala da će Rumunija ostati čvrsto povezana sa Zapadom.
Rumunska vlada još nije saopštila datum za nove izbore. Međutim, 23. decembra, predsednik Klaus Johanis je nominovao premijera Marsela Ciolakua iz levičarske Socijaldemokratske partije (PSD) da pokuša da formira vladu.