Neko je upravo kupio brendiranu tašnu veličine zrna peska i platio 63.000 dolara
Apsolutno mala torbica prodata je 28. juna za preko 63.000 dolara.
Bukvalno je tako mala da je Lizzo verovatno ne bi koristila u svojoj kolekciji.
Zasnovana na popularnom dizajnu Luja Vitona, super mini tašna ima dimenzije samo 657 x 222 x 700 mikrona – što je manje od 0,762mm širine.
Delo umetničkog kolektiva MSCHF sa sedištem u Bruklinu, neonska žuto-zelena torba je jedva vidljiva ljudskom oku – verovatno je prodata na onlajn aukciji sa mogućim zumiranjem.
MSCHF je ista grupa koja je napravila te ‘Velike crvene čizme’ ranije ove godine, ako ih se sećate, tako da im nije strano da izazovu malo pažnje u svetu mode.
Oni tvrde da je mikroskopska torba „manja od zrna morske soli i dovoljno uska da prođe kroz iglene uši“.
Prilično beskorisno kao stvarna torba, dodaju da će vam trebati „mikroskop“ da biste je zaista videli.
Ova sićušna torba napravljena je korišćenjem tehnologije za 3D štampanje plastičnih delova mikro-razmera.
👉 SZO istražuje “neobičan” porast teških slučajeva miokarditisa kod novorođenčadi čije majke su vakcinisane https://t.co/EJfuxG4ajM
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 5, 2023
Mikroskopska torbica je prodata na onlajn aukciji koju je vodio Joopiter, a koju je osnovao čovek iz sveta mode i muzike, Farel Vilijams.
Sa ornamentima preko prednje strane, mala torba ima klasični monogram „LV“ Luis Vitona – kao i mnoge dizajnerske torbe od hiljadu dolara.
I zanimljivo, Vilijams je trenutno kreativni direktor muške odeće u francuskoj dizajnerskoj kući, ali Luj Viton nikada nije odobrio ovu kreaciju.
Glavni kreativni direktor MSCHF-a, Kevin Vizner, rekao je za Njujork tajms da umetnički kolektiv nije tražio dozvolu ni od muzičara ni od Luja Vitona da koristi logo ili dizajn.
Večeras UŽIVO! Prof. dr Alek Račić u podcastu Mario ZNA (VIDEO)https://t.co/nEQDvIVosi
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 5, 2023
Rekao je: „Farel voli velike šešire, pa smo mu napravili neverovatno malu torbu”.
Torba je stvorena da bude „konačna u minijaturizaciji torbi“ jer vidimo trend u tome da ljudi koriste tašne koje nisu ni dovoljno velike da drže mobilni telefon – ima li uopšte smisla?
U kreiranju mikroskopske torbice, kolektiv kaže: „Kako objekt koji je nekada bio funkcionalan, poput torbe, postaje sve manji i manji, njegov status objekta postaje sve apstraktniji sve dok ne postane čisto oznaka brenda”.
Na aukciji je torba prodata u kompletu sa mikroskopom sa digitalnim displejom tako da vlasnik može da je barem dobro pogleda.
Komentarišući ekstra-sićušnu torbicu koja sada vredi preko 63.000 dolara na Instagramu, korisnici su se našalili: „Konačno torba u koju stane sav ovaj novac”.
Drugi je rekao: „Spirit Airlines i dalje treba da proverite ovu torbu“.